Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,80 / Satış: 7,83
€ EURO → Alış: 9,12 / Satış: 9,16

Hatay Tanıtım Günleri 26-30 Eylül’de

Hatay Tanıtım Günleri 26-30 Eylül’de
  • 05.09.2018
  • 1.452 kez okundu

Misyon: “Hatay, 2.İstanbul olmalı”

26-30 Eylül 2018 tarihleri arasında İstanbul-İBB Maltepe Etkinlik alanında, Hatay Valiliği’nin yetkilendirmesi ve İBB’nin yer tahsisi ile HATİAB Hatay İşadamları ve Bürokratları Derneği tarafından düzenlenecek olan Hatay Tanıtım Günleri etkinliğinde hazırlıklar tamamlanmak üzere. Etkinlikler öncesi misyonun, “Hatay, ikinci İstanbul olmalı” olacağı duyuruldu.
“Hatay’ı neden görmeliyiz?” ya da “Hatay’a neden yatırım yapmalıyız?” şeklindeki soruların cevabını bulacağı, Hatay’ın tarihi, kültürel, turizm, sanayi, tarım ve gastronomi zenginliklerinin tanıtılacağı Hatay Tanıtım Günleri etkinliği büyük bir reklam kampanyası ve medya desteği ile 26 Eylül’de İBB Maltepe sahil etkinlik alanında misafirlerini ağırlayacak. Bu yıl Hataylı esnaf dışında başka illerden esnafların katılımcı olarak stantlara alınmayacağı etkinlik için Hataylı esnafların göstermiş olduğu yoğun ilgiden dolayı tüm fuar stantlarının dolduğu kaydedildi.
HATİAB Başkanı İbrahim Güder, etkinliklerle ilgili şu bilgiyi verdi:
“Bu yıl, geçmiş yıllardan farklı olarak; sanayi, turizm, ayakkabı ve mobilya sektörlerinin yer alacağı tanıtım günlerimizde Hatay’ın gastronomi zenginliğinin yanı sıra farklı sektörlerdeki zenginlikleri de tanıtmış olacağız. Hatay’ın tüm zenginliklerinin Hatay Tanıtım Günleri’nde yer alması, misyonumuz olan ‘Hatay, İkinci İstanbul Olmalıdır’ söylemimizin de alt yapısını hazırlamış olacaktır. Tanıtım Günleri’ndeki temel amacımız, Hatay’ın sahip olduğu değerlerin farkındalığını sağlamak, Hatay ekonomisini büyüterek istihdamı arttırıp işsizliği azaltmak ve ‘Neden Hatay’ı Görmeliyiz?’ ve ‘ Neden Hatay’a yatırım yapmalıyız?’ şeklindeki soruları cevaplamaktır.”
HATİAB Başkanı İbrahim Güder, Hatay Tanıtım Günleri’ne olan ilgi ve güvenden dolayı, başta Hatay Valisi Erdal Ata’ya olmak üzere İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne, Hatay Ticaret Odaları, Esnaf Odaları, Belediyeler STK’lar, OSB Yönetimleri ve tüm Hatay esnafına teşekkür etti.-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ