Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,93 / Satış: 5,95
€ EURO → Alış: 6,53 / Satış: 6,56

Hatay Türkiye için önemli

Hatay Türkiye için  önemli
  • 29.07.2017
  • 2.196 kez okundu

İlimiz Hatay, son günlerde Devletin en üst düzey yetkililerinin ilgi alanı oldu.

Yaklaşık 20 gün öncesinden başlayarak; Önce 6.Kolordu Komutanı, sonra 2.Ordu Komutanı, ardından Kara Kuvvetleri Komutanı, nihayet önceki gün Genelkurmay Başkanı ve beraberindeki komuta heyeti, yine önceki gün akşam saatlerinde İçişleri Bakan Yardımcısı Hatay’a geldi.
Perşembe günü öğleden önce, Genelkurmay Başkanı Org. Hulusi Akar, Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Salih Zeki Çolak, 2.Ordu Komutanı Org. Metin Temel, 6.Tümen Komutanı Tümg. Hakan Atınç, Tuğg. İdris Acartürk Hatay’a geldi, Vali ile görüştü, askeri birliklerde incelemelerde bulundu ve ilimizden ayrıldı. Aynı gün öğleden sonra bu kez İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy Hatay’a geldi ve Vali Erdal Ata ile görüştükten sonra sınıra gitti. Bakan Yardımcısı Ersoy, Vali Ata ile birlikte, ilimiz sınır boyunca yapılan modüler duvar çalışmaları ile duvara entegre teknolojik güvenlik önlemlerini yerinde inceledi.
Yasal olmayan girişleri önlemek ve ülkemiz sınırlarının güvenliğini artırmak amacıyla sınıra inşa edilen modüler duvar çalışmalarını ve sınırda yapımı devam eden diğer çalışmaları yerinde inceleyen Vali Ata ve Bakan Yardımcısı Ersoy, güney komşumuzda yaşanan olumsuzluklardan kaynaklı bir sorunun ilimiz ve ülkemiz sınırlarında yaşanmaması için gerekli çalışmaların sürdürüleceğini belirterek, ilgililerden devam eden projeler hakkında bilgiler aldı.
İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, beraberindeki heyetle birlikte 3. Hudut Tabur Komutanlığı’na bağlı Görentaş Hudut Bölüğü ile Topraktutan Hudut Bölüğü’nde sınır boyunca inceleme yaptı, görevli askerlerle sohbet etti ve bölgedeki incelemelerin ardından Hatay’dan ayrıldı. -Cemil Yıldız-

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ