Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Hatay, Türkiye’nin 2.istanbul’u!

Hatay, Türkiye’nin  2.istanbul’u!
  • 05.05.2018
  • 1.208 kez okundu

T. Fazlı Doğan AKP’den Aday Adayı:

Antakyalı İşadamı-Gazeteci Tevfik Fazlı Doğan, üyesi ve yöneticisi olduğu AK Parti’den Milletvekili aday adayı olurken, gerek etnik yapısı gerekse tarihi birikimi ile Hatay’ın Türkiye’nin 2’nci İstanbul’u olduğunu söyledi.
İşadamı Tevfik Fazlı Doğan, aday adaylığı süreciyle ilgili şu görüşleri paylaştı:
“Gerek öncesi siyasi yaşantımda, gerekse de Ak Parti çatısı altında sürdürdüğüm siyasi yaşamımda, arkadaşlarımızla birlikte ilimizin birliği ve beraberliği için yıllardır mücadele veriyoruz. Etnik yapısı, tarihsel birikimi ile kadim bir şehir olan ilimizin Türkiye’nin 2’inci İstanbul’u olduğunu söylemek en doğru şey olur. Çünkü Hatay’da farklı din ve mezheplere mensup vatandaşlarımız binlerce yıldır büyük bir hoşgörü içerisinde kardeşçe yaşıyorlar. Bu da bizim en büyük zenginliğimiz.
İlimiz etnik yapısı ve coğrafi konumu nedeni ile her zaman dış güçlerin hedefi oldu. Bizim zenginlik olarak bildiğimiz farklılıklarımızı birbirine düşürmek için büyük çaba sarf edildiğini bilmeyen yok. Ama biz Hataylılar buna asla izin vermedik. Bu yüzden bundan önce olduğu gibi ilimizin etnik yapısını bir arada tutacak, insanların barış ve hoşgörü ortamında yaşamalarını sürdürmesine katkı sağlayacak, vasıflı ve sorumluluk sahibi milletvekillerine ihtiyacı var.
2004-2009 yılları arasında yaptığım Antakya Belediye Meclis Üyeliği ve başkan vekilliği görevim sürecinde, daha sonra da 2009-2018 yılları arasında yaptığım Ak Parti İl Başkan Yardımcılığı ile Medya ve Tanıtım İl Başkanlığı görevim sırasında her kesimle iyi diyaloglar kurarak görevimi layıkıyla yapmaya çalıştım.
Önce Allah’ın izni, daha sonra da kamuoyunun ve Partimizin takdiri ile 24 Haziran’da yapılacak olan seçimde Partimden aday göste-rilmem halinde milletimize hizmet etmeye hazırım. Aday olamadığım takdirde de her zaman milletimin ve partimin hizmetinde olacağım.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ