Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,39 / Satış: 7,42
€ EURO → Alış: 9,00 / Satış: 9,03

Hatay ve diğer illerden Örnek Adım

Hatay ve diğer illerden Örnek Adım
  • 30.06.2020
  • 444 kez okundu

81 ilde “Bir Kap Su Bir Kap Mama” kampanyası başlatan Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı tarafından, 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen basın açıklamasıyla, sokak hayvanları için ortak çağrıda bulundu.

Özellikle salgın döneminde uygulanan karantina döneminde açlık ve susuzlukla karşı karşıya kalan sokak hayvanları için sık sık çağrıda bulunan hayvanseverlerin ve yerel idarelerin lokal çalışmaları dikkati çekerken, Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı, bu adımı tüm ülkeye yayacak bir çalışmanın altına imza attı. 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen basın açıklamasıyla, sokak hayvanları için ortak çağrıda bulunan Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı tarafından organize edilen basın açıklamasına, 81 ildeki Kadın Kolları Başkanlıkları ve Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.
Hatay ve diğer kentlerdeki İl Kadın Kolları Başkanlarının okuduğu açıklamada, sokak hayvanlarının beslenme ihtiyaçlarının karşılanması ve toplumsal duyarlılığın artırılması vurgulandı. Yurt genelinde gerçekleştirilen etkinliklerde, kadınlar, sokak hayvanlarının beslenme, barınma ihtiyaçlarını ve varlıklarının hatırlanmasını sağladı.
AK Partili kadınlar, etkinlik kapsamında barınma evlerini ziyaret ederek, sokak hayvanlarının beslenme ve su ihtiyaçlarını karşıladı ve çocuklarıyla beraber etkinliğe destek oldu. Sokak hayvanları için belirli günlerde “Bir kap su, Bir kap mama” kampanyasıyla sokak hayvanlarına destek olan AK Partili kadınlar, bütün hayvan gönüllülerine seslenerek, kapılarının önüne su ve mama bırakmalarını talep etti.  Tamer Yazar

 

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ