Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,41 / Satış: 8,45
€ EURO → Alış: 9,98 / Satış: 10,02

Hatay’a 5 TÜBİTAK Ödülü

Hatay’a 5 TÜBİTAK Ödülü
  • 23.06.2021
  • 202 kez okundu

TÜBİTAK’ın, ortaokul öğrencileri arası proje yarışmasında, Hatay BİLSEM’in 3, İskenderun BİLSEM’in 2 Projesi ödül aldı.

Kısa adı TÜBİTAK olan Türkiye Bilimsel Araştırma Kurumu’nun 2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Adana bölge finallerinde, ilimiz Hatay-Antakya BİLSEM 3 ödül, İskenderun BİLSEM ise 2 ödül aldı. Hatay’ı temsil etmeye hak kazanan 5 proje, birincilik ünvanı ile Türkiye finallerine katılacak.
TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’na, Hatay genelinden 73 proje başvurusu yapıldı. Bu projelerin 20’si, yani yaklaşık % 30’u BİLSEM üretimli.
Antakya BİLSEM ile İskenderun BİLSEM Yönetimleri, Danışman Öğretmen ve öğrencilere başarılar dileğiyle teşekkür etti.
BİLSEM’ler, TÜBİTAK’a damgasını vurmaya devam ediyor…
Özel yetenekli ortaokul öğrencileri, TÜBİTAK 15. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Yarışması’nda büyük bir başarıya imza atarak, ülke genelinde toplam 176 proje ile yarışmaya adeta damgalarını vurdular. Yarışmada derece elde eden öğrenciler yanı sıra, öğrencilerin danışman öğretmenlerine, öğrencilerin ailelerine, kurum idarecilerine ve süreçte emeği geçen herkese teşekkür edildi.
İskenderun Bilim ve Sanat Merkezi’nden (BİLSEM) ödül kazanan 2 başarılı öğrenciden, Fatma Zeynep Avan adlı öğrencinin projesi, STEAM tematik alanında Adana bölge finali üçüncülüğüne layık görüldü. Uluslararası Bilimsel ve Kültürel Araştırmalar Vakfı tarafından, MEB ortaöğretim kurumları öğrencileri arasında düzenlenen Hayalimdeki Çin Resim Yarışması’nda ise BİLSEML öğrencisi Beril Gözütok’un eseri sergilenmeye hak kazandı. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ