Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,66 / Satış: 6,69
€ EURO → Alış: 7,28 / Satış: 7,31

Hatay’a DEV yatırımcılar gelecek

Hatay’a DEV yatırımcılar gelecek
  • 11.01.2020
  • 312 kez okundu

EXPO-2021 Tanıtım Toplantısı’nda konuşan, Hatay Büyükşehir Belediyesi EXPO Genel Koordinatörü Ömer Faruk Çelebi, “Gastronomiyle birlikte mükemmel bir gelecek Hatay’ı bekliyor” dedi ve ekledi…

Hatay Büyükşehir Belediyesi Koordinesinde yapılan EXPO-2021 Tanıtım Toplantısı, Arsuz Kaymakamlığı Salonu’nda yapıldı. Toplantıda, EXPO’da gelinen süreç ve EXPO’nun Hatay ve bölge için önemi anlatıldı. Hatay Büyükşehir Belediyesi EXPO Genel Koordinatörü Ömer Faruk Çelebi tarafından yapılan sunum, toplantıya katılanlar tarafından dikkatle takip edildi.
-2 MİLYON MİSAFİR-
Bölge kamuoyunun EXPO ile ilgili bilgilendirilmesi ve sürece dahil edilmesinin önemine dikkat çeken Ömer Faruk Çelebi, 2 Milyon civarında insanı ağırlayacak bu dev projenin, Hatay’ın geleceğini olumlu yönde şekillendireceğini söyledi.
Gelecek 10 yıl içinde EXPO alanının bölgeye katacağı değerlerin hayal bile edilemeyecek düzeyde olduğunun altını çizen Çelebi, “Dünyanın gözü Hatay’ın üzerinde olacak ve dev yatırımcılar gelecek” dedi.
Özellikle kooperatifleşme ve tarım alanlarının en iyi şekilde değerlendirileceği projelerle desteklenecek olan EXPO’yu Hatay için büyük bir şans olarak tanımlayan Ömer Faruk Çelebi, “Gastronomiyle birlikte mükemmel bir gelecek Hatay’ı bekliyor. 2021 den itibaren kentleşmenin daha da hızlı ilerlemesi bekleniyor. Bu nedenle Arsuz, Karaağaç ve İskenderun’un bu dev projenin farkında olması gerekiyor” şeklinde konuştu.
-KATKISI BÜYÜK OLACAK-
Arsuz Kaymakamı Musa Sarı da, EXPO’nun önemine dikkat çekerek, “EXPO ve Gastronominin maddi ve manevi katkılarının, ilçemize çok büyük yararları olacağını düşünüyoruz” dedi ve sunumu yapan Çelebiye teşekkür etti.
İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz da, EXPO Genel Koordinatörü Ömer Faruk Çelebiye sunumlarından dolayı teşekkür ederek, “EXPO’nun, bölgemiz ekonomisine sosyal ve kültürel anlamda önemli biz zenginlik katacağına inanıyoruz” dedi.
EXPO Tanıtım toplantısına; Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Yönetim Kurulu üyesi Yusuf Yılmaz, Arsuz Belediye Meclis üyeleri, ARİAD Başkanı Adnan Ağır, kamu amirleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, bölge işadamları muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. -Yusuf Cemil Karaçay-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ