Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,66 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,31 / Satış: 10,35

Hatay’da 100. BYPASS

Hatay’da 100. BYPASS
  • 06.09.2019
  • 1.896 kez okundu

Hatay Devlet Hastanesi’nde, geçen yıl Ekim ayında hizmete giren Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniğinde 100. bypass ameliyatı başarıyla gerçekleştirildi.

2017 yılı Ocak ayı başında hizmete açılan Hatay Devlet Hastanesi’nin, her türlü donanımı ve sağlık alanındaki son teknolojiye sahip cihazlarıyla, şifa arayan hastalara dünya standartlarında hizmet vermeye devam etiği bildirildi.
Hatay İl Sağlık Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre; 6 Kalp Cerrahi Uzmanı, 2 Perfüzyonist, 3 Ameliyathane hemşiresi, 5 Anestezi uzmanı,2 Anestezi teknikeri, KVC Yoğun Bakımda ise 9 hemşire; Kalp Damar Servisinde de 8 hemşire ve 8 yardımcı personelin görev yaptığı Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniğinde ayda ortalama 15 bypass operasyonu yapıldığı ve hastanenin, Akdeniz Bölgesi’nde yeni bir merkez haline geldiği aktarıldı.
Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniği Sorumlu Hekimi Opr. Dr. Dr. Mustafa Mavi, çalışmalarla ilgili şu bilgiyi verdi:
“Klinikte bypass uygulamasını yapan 6 cerrahız. Hatay ve çevresinde oluşan tüm acil vakaları kabul edebilme durumumuz var. Hastanemize müracaat eden acil vakaları alıp ameliyatlarını gerçekleştirebiliyoruz. Sonuçlarımız da gayet başarılı. Yalnızca koroner arter hastalıkları, yani koroner bypassları değil, bunun dışında her türlü acil vakayı; travma, ateşli ve kesici aletli yaralanmaları, trafik kazaları acil kapak hastalıkları gibi vakaları da kabul ediyoruz. Ekibimizdeki tüm cerrahlar oldukça deneyimli. Kliniğimiz de ayda 15’e yakın sadece açık kalp ameliyatı yapıyoruz. Bunun dışında çok sayıda varis, fistül ameliyatı veya küçük cerrahi işlemler yapıyoruz.
Hatay Devlet Hastanesi’nde 100. bypass ameliyatı, A.A. isimli erkek bir hastaya yapıldı. Kalp krizi nedeniyle hastaneye getirilen hasta, gerekli hazırlıklar yapıldıktan sonra 3 damar bypass uygulandı. Operasyon sonrası kontrolleri yapılan hasta, bir hafta sonra sağlıklı şekilde taburcu edildi.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ