Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,95 / Satış: 8,99

Hatay’da 4 Minareli ilk Cami açıldı

Hatay’da 4 Minareli ilk Cami açıldı
  • 03.04.2018
  • 1.998 kez okundu

Tevhid Camii Ve Kur’an Kursu

İlk Cuma Namazı da kılındı

Hayırseverler tarafından yaptırılan ve ilimizin dört minareli ilk camisi olma özelliğini taşıyan Reyhanlı ilçesindeki Tevhid Camii ve Kur’an Kursu dualarla ibadete açıldı. Açılışa; Reyhanlı Kaymakamı Fatih Çobanoğlu, Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, Reyhanlı Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uçak, Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, İlçe Jandarma Komutanı V. Coşkun Doğdu, İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu ile emekli İl Müftüsü Mustafa Varlı, ilçe müftüleri, kamu kurum ve kuruluş müdür ve yöneticileri ile din görevlileri ve vatandaşlar katıldı.
Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından selamlama konuşması yapan Reyhanlı İlçe Müftüsü Murat Akçay, emeği geçen herkese teşekkür etti. Reyhanlı Kaymakamı Fatih Çobanoğlu ve Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi’nin konuşmalarını müteakip konuşan İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, Müslim Vasiyyet Hadisi Şerifi’ni okuduğu konuşmasında şunları söyledi:
“Allah’ın mescitlerini, ancak Allah’a ve ahiret gününe inanan, namazı kılan, zekatı veren ve Allah’tan başkasından korkmayan kimseler imar ederler. İşte hidayet üzere oldukları umulanlar bunlardır, (Tevbe 18) ayetini ve ‘İnsanoğlu öldüğü zaman, bütün amellerinin sevabı da sona erer. Şu üç şey bundan müstesnadır: Sadaka-i câriye, istifade edilen ilim, kendisine dua eden hayırlı evlat’ (Müslim, Vasiyyet 14) Hadis-i Şerifi’ni okuyoruz. Camiler, Kabe’nin birer şubesidir. Camilerin maddi imarının yanında manevi imarı da önemli. Hayırseverlerimiz, cami ile birlikte, caminin altına yetişkinler için Kur’an kursu ve 4-6 yaş grubu Kur’an kursu yaptırdılar. Hayırseverlerimize ve emeği geçenlere teşekkür ederim.”
İlçe Müftüsü Murat Akçay’ın açılış duasını yapmasının ardından cami açılışı gerçekleşti. İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, Cuma hutbesini okudu ve namazı kıldırdı.  -Adil Yeşildağ-

 

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ