Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,74 / Satış: 6,77
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

Hatay’da 53.00 Suriyeli öğrenci var

Hatay’da 53.00 Suriyeli öğrenci var
  • 12.12.2017
  • 913 kez okundu

Karahan: Eğitimde en az sorunlu il’lerden biriyiz
Özel Okullar Birliği Başkanı Uygur’un övgüler dizdiği Karahan için, “O sadece Hatay değil, aynı zamanda İdlip, Cerablus ve Elbab’ın da İl Milli Eğitim Müdürü” sözleri ilgi çekti.

İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, hafta sonunda, uzun yıllar görev yaptığı Dörtyol ilçesindeki özel okulların yönetici ve aile birliği yöneticileriyle bir araya geldi. Dörtyol Özel Okullar Birliği Başkanı Ali Rıza Uygur, burada yaptığı konuşmada, Dörtyol’da görev yaptığı dönemde oldukça başarılı olan Kemal Karahan’ın sadece Hatay’ın değil aynı zamanda İdlip, Cerablus ve Elbab’ın da İl Milli Eğitim Müdürü olduğunu söylemesi salonda alkışlarla karşılık buldu. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Toksoy da ilçede son dönemde yapılan eğitim hamlesinde Kemal Karahan’ın çok büyük bir etkisinin olduğunu bildirdi. Dörtyol İlçe Milli Eğitim Müdürü Toksoy, konuşmasında, önümüzdeki yıl eksik kalan iki okulun ek hizmet binalarının tamamlanmasıyla ilçedeki tüm okulların ikili öğretimden normal öğretime geçiş yapacağı bilgisini verdi.
İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan da, öncelikle meslek hayatının evrelerini ve bu evrelerde yaşadığı zorluklarla edindiği tecrübeleri salonu aktardıktan sonra, Hatay’da, birçok ilin öğrenci sayısı kadar yabancı uyruklu öğrenci olduğunu belirtti, buna rağmen eğitim açısından en az sorunlu ilin Hatay olduğunu açıkladı. Törenin sonunda, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan’a Özel Okullar Birliği adına çiçek takdim edildi. -Mehmet Özgün-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ