Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,74 / Satış: 6,77
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

Hatay’da AB Destekli “konuk Sanatçı” Programı

Hatay’da AB Destekli “konuk Sanatçı” Programı
  • 10.02.2020
  • 89 kez okundu

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Avrupa Birliği (AB) destekli “Konuk Sanatçı” Programı’na ev sahipliği yapıyor.

İzmir’de faaliyet gösteren K2 Çağdaş Sanat Derneği tarafından koordine edilen, Avrupa Birliği (AB) desteğiyle yürütülen ve 20 ay süreli olan Konuk Sanatçı Programı, Türkiye’nin 9 ilinde, konuk sanatçıların katılımıyla gerçekleşiyor.
Proje çerçevesindeki Hatay Konuk Sanatçı Programı, 3-11 Şubat tarihlerinde, Sanatçı Gülçin Aksoy’un yürütücülüğünde gerçekleşiyor. Farklı disiplinler ve illerden; Tuğçe Ulugün Tuna, Harika Esra Oskay-Malicki ve Erdal Sezer’in konuk sanatçı olduğu programda, Hatay’a özgü çalışmalar üretiliyor. Yapılan çalışmaların Hatay’da sergilenmesi planlanıyor.
Proje, Türkiye’de sanat alanında faaliyet gösteren kamu kurumları ve STK’ların güncel sanata ilişkin politika oluşturma ve karar alma süreçlerine dâhil olmalarını sağlamak için, kendi aralarındaki işbirliğini güçlendirmek ve sanat alanındaki kapasitelerini geliştirmeyi amaçlıyor.
“Konuk Sanatçı” Programı aracılığıyla “STK’lar ve Kamu Kurumları Arasında Ağ Oluşturmak” başlıklı proje, ayrıca Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen “Kamu Sektörü ve STK’lar arasında İşbirliğinin Güçlendirilmesi için Ortaklıklar ve Ağlar Hibe Programı” kapsamında destekleniyor.
-Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ