Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,66 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,31 / Satış: 10,35

Hatay’da başarı ve azmin destanı… Anadolu Kaplanları’nda

Hatay’da başarı ve azmin destanı… Anadolu Kaplanları’nda
  • 26.10.2020
  • 1.839 kez okundu

Milliyet Gazetesi tarafından ilki 1996 yılında başlayan ve her gün ayrı bir şehri konu alarak Türkiye ekonomisinin dinamizmini yansıtan ‘Anadolu Kaplanları’ yazı dizisi yeniden başladı. Başarı öyküleri listesinde; Hatay’dan Manisa’ya, Kayseri’den Antalya ve Kahramanmaraş’a, çok sayıda şehir var.

Anadolu’nun her yerinde üretimin gücüne inanarak büyüyen, bulunduğu şehrin ekonomisine katma değer sağlayan, yatırımlarıyla ön plana çıkan şirketlerin öykülerini sayfalarına taşıyan “Anadolu Kaplanları” yazı dizisi, 26-30 Ekim 2020 tarihleri arasında Hatay, Manisa, Kayseri, Antalya ve Kahramanmaraş şehirlerindeki başarı öykülerine yer veriyor.
-VİZYON SAHİBİ-
Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de üretim ve istihdam, ülke ekonomisi açısından büyük önem taşıyor. Global pazara yükselmiş veya yerel pazarda hizmet veren, üreten ve istihdam yaratan tüm işletmeler, Türkiye ekonomisinin temelini oluşturuyor.
Bulunduğu şehre ekonomi, spor, kültür-sanat, turizm, eğitim gibi birçok alanda yatırım yapan ya da şehrin vizyonunu değiştiren, katma değer sağlayan markaları en iyi tanımlayan kavram, Milliyet’in çeyrek asır önce verdiği, ‘Anadolu Kaplanları’ adından geliyor.
-7 BÖLGE-
Milliyet, ‘Anadolu Kaplanları’nın heyecan dolu, yepyeni öykülerini, Türkiye’nin 7 bölgesi için markalaşmış bir yazı dizisiyle okurlarına aktarıyor. Doğudan batıya, kuzeyden güneye kadar Türkiye’nin her yerinde devam edecek Anadolu Kaplanları yazı dizisi, 26-30 Ekim 2020 tarihleri arasında Hatay, Manisa, Kayseri, Antalya ve Kahramanmaraş şehirlerindeki başarı öykülerine yer verecek.
Sanayi, ticaret, eğitim, kültür-sanat, turizm, spor gibi birçok alanda yükselen şehirlerin gelişimini anlatacak yazı dizisinde Milliyet’in usta kalemlerinden okurların keyifle takip edecekleri başarı öyküleri, röportajlar ve araştırmalar yer alacak.
-1996’DAN BERİ-
Milliyet Gazetesi, Türkiye ekonomisine dinamizmini veren Anadolu Kaplanlarını, 1996 yılında keşfetmişti. Anadolu’nun her köşesinde üretimin gücüne inanarak büyüyen sanayicilerin öykülerini sayfalarına o dönem sayfalarına taşımıştı. Her gün ayrı bir şehri konu alan bu yazı dizisinin ardından da ‘Anadolu Kaplanları’ kavramı ekonomi literatürüne yerleşmişti.
-LİSTE KALABALIK-
Anadolu Kaplanları’nın başarı öyküleri, 15 Temmuz Perşembe günü Adana ile başladı. Yazı dizisi; 16 Ekim’de Bursa, 19 Ekim’de Konya, 20 Ekim’de Van, 21 Ekim’de Gaziantep, 22 Ekim’de Kocaeli, 23 Ekim’de Malatya ile devam etti. Milliyet Gazetesi’nin bugünkü “Anadolu Kaplanları” başarı öyküsü ise Hatay olacak. Yazı dizisi; 27 Ekim’de Manisa, 28 Ekim’de Kayseri, 29 Ekim’de Antalya, 30 Ekim’de Kahramanmaraş, 2 Kasım’da Şanlıurfa, 3 Kasım’da Denizli, 4 Kasım’da Sakarya, 5 Kasım’da Eskişehir, 6 Kasım’da Trabzon, 9 Kasım’da Balıkesir ve son olarak 10 Kasım Salı günü Mersin ile noktalanacak.  Tamer Yazar

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ