Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,73 / Satış: 6,76
€ EURO → Alış: 7,32 / Satış: 7,35

Hatay’da bir ilk…

Hatay’da bir ilk…
  • 17.08.2019
  • 13.497 kez okundu

Erzin Belediye Başkanı Ökkeş Elmasoğlu, belediyenin gelir-giderleri ile borç cetvelini yayınladı. Aylık geliri 879 bin lira, gideri 845 bin lira olan Erzin Belediyesi’nin geçmiş dönemden kalma 29 Milyon TL borcu bulunuyor.

Hatay’da, Büyükşehir Belediyesi ile 15 ilçe belediyesi içinde sadece Erzin Belediyesi, sıra dışı bir uygulama ortaya koyarak, belediyenin aylık gelir ve gider kalemleri konusunda halkı bilgilendiriyor. Erzin Belediyesi’nin, ilan edilen çizelgeye göre, aylık geliri 839 bin lira, gideri 845 bin lira, buna karşılık mevcut eski dönem borcu da 30 milyon lira civarında.
Erzin Belediye Başkanı Ökkeş Elmasoğlu, gelir-gider ve mevcut mali durumla ilgili paylaşımı yapma konusunda çok düşündüğünü, sonunda böyle bir karara vardığını belirtti ve şunları kaydetti:
“Aslında en başta yayınlayacaktım, ancak ‘hemen bahane bulmaya çalışılıyor’ denmesin diye yayınlamadım. Ama an itibari ile yayınlamak gerektiğini düşünüyorum. Amacım, durum tespiti yapmak. Önceki yönetimi suçlamak ve bahane bulmak değil. Bu zorlukları aşacağız ve çok daha iyi şeyler yapacağız. Ancak mevcut durum bu. Diğer yandan, SGK ve vergi borçları, sadece bir önceki dönem yönetimine ait değil. Daha önceki yıllardan da birikenler… Zira kaynak yetersizliğinden veya diğer nedenlerden, maalesef vergi ve SGK borçları ödenemiyor. Giderler arasında saydığım memur ve işçi ödemelerine SGK primleri dahil değil. Bu gelirlerle, maaş dışında prim ve vergi borçlarını da ödemek çok zor. Amacımız gelir yaratmak. Saygılar.”
Erzin Belediyesi’nin bu uygulamasını, Samandağ Belediyesi iki ay sürdürse de, sonradan bu uygulamadan vazgeçildi. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ