Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,96 / Satış: 8,99

Hatay’da BirGün Buluşması

Hatay’da BirGün Buluşması
  • 27.04.2018
  • 1.302 kez okundu

3 Önemli isim Konuşacak

BirGün Gazetesi’nin 15’inci yaş günü nedeniyle düzenlenen etkinlikler sürüyor. 15. yaş günü etkinlikleri kapsamındaki ‘Hatay Okur Buluşması’ ise Defne ilçesinde; İrfan Değirmenci, İbrahim Varlı ve Gürkan Korkmaz’ın katılımıyla gerçekleşiyor.

15 yılı geride bırakan yayın hayatını okurlarıyla kutlama noktasında bir dizi etkinlik düzenleyen BirGün Gazetesi, bu kapsamda Türkiye’nin bir çok şehrinde okurlarıyla da bir araya geliyor. Bu konuda verdiği mesajda, “Gazetemizi 15 yıldır ayakta tutan emekçilere, yazarlarımıza, okurlarımıza, halkımıza teşekkür ederiz.
Her gün daha iyi BirGün için çalışmaya devam edeceğiz” diyen Bir Gün Gazetesi’nin Hatay’daki ‘okur buluşması’ ise Defne ilçesinde gerçekleşiyor. 29 Nisan Pazar günü saat 16.00’da Akdeniz Mahallesi’ndeki Defne Evi’nde yapılacak olan ‘Hatay Okur Buluşması’nın konukları; İrfan Değirmenci, İbrahim Varlı ve Gürkan Korkmaz olacak.
-DESTEK ŞART-
Gürkan Korkmaz’ın moderatörlüğünde gerçekleşecek olan Okur Buluşması için Antakya Gazetesi’ne özel kısa bir açıklamada bulunan, BirGün Gazetesi Yayın Kurulu Üyesi-Dış Politika Yazarı İbrahim Varlı, şunları söyledi:
BirGün gibi az sayıdaki yayın organı, her geçen gün daha da otoriterleşen ülkede milyonların hakikate ulaşmasının yegâne mecrası. Teslim alınamayan, biat etmeyen gazetelerin desteklenmesi şart. Patronsuz bir gazetenin değeri son yıllarda artan baskı ve sansürle birlikte daha iyi anlaşıldı.
15. Yaşını kutlayan BirGün, toplumsal muhalefetin ortak sesi. Bağımsız, emekten, özgürlükten, kardeşlikten yana gazetelerin önemi bu süreçte daha iyi ortaya çıktı. Egemenlerin, gözlerimizin içine baka baka yalanlar söyledikleri, gerçekleri çarpıttıkları ve akıl almaz manipülasyonlar yaptıkları bir dönemde halkın gerçeklere ulaşmasının devam etmesi için
BirGün gibi yayın organlarının güçlenerek yola devam etmesinin bir zorunluluk. Bunun için de alternatif mecraların, yayın organlarının, kanalların desteklenmesi şart. BirGün’e abone olarak bu kanalları büyütebiliriz.
BirGün’ün, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bağımsız, emekten, halktan yana korkusuz haberciliğinin sürmesi için aboneliğin önemi büyük.
Birçok yerde gerçekleştirdiğimiz Okur Buluşmaları’nın Hatay ayağında okurlarımızla, dostlarımızla dayanışacağız. Herkesi bekleriz.” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ