Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Hatay’da Eğitimde “Kazan Kazan”

Hatay’da Eğitimde “Kazan Kazan”
  • 10.01.2020
  • 552 kez okundu

Valilik ile HATBORU Firması arasında imzalanan protokolle, Hatay’daki Meslek Lisesi Laboratuvarları elden geçirilecek, öğrencilere burs ve istihdam sağlanacak.

Hatay’da, “El Ele Üretim ile Mesleki Eğitim” İşbirliği Protokolü imzalandı. Hatay Valiliği ile Mehmet Kılıçlar’ın sahibi olduğu HATBORU Şirketi arasındaki İşbirliği Protokolü ile ilimizdeki 5 Meslek Lisesi Laboratuvarı elden geçirilerek modernize edilecek, buradaki öğrencilere istihdam ve burs sağlanacak. İşbirliği Protokolü’ne; Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, HATBORU adına ise şirket sahibi Mehmet Kılıçlar imza atarken, Vali Rahmi Doğan da Protokolü onayladı.
HATBORU sahibi Mehmet Kılıçlar, imza töreni öncesinde yaptığı kısa açıklamasında, 28 yıllık bir geçmişe sahip olan HATBORU’nun, boru imal eden ve üretiminin % 50’sini dışarıya ihraç eden bir firma olduğunu anlattı. Vali Rahmi Doğan da, kamu ile özel sektörün birlikte çalışmasına örnek olacağını söylediği İşbirliği Protokolü ile firmalara nitelikli eleman yetiştirilmesi, meslek liselerindeki laboratuvarların elden geçirilmesi ve bu laboratuvarların yenide dizayn edilmesinin sağlanacağını, ayrıca buradaki öğrencilere burs ve istihdam imkanları sağlanacağını bildirdi.
Protokol kapsamında alınan Meslek Liseleri şunlar:
Erol Bilecik MTAL, Meslek Eğitimi Merkezi, Kırıkhan Motorlu TML, Belen MTL.
Protokol sonrası bir açıklama yapan Vali Rahmi Doğan, bu işbirliği kapsamında öğrencilere hem burs verileceğini hem de okullardaki mesleki laboratuvarın özel sektör gözüyle elden geçirileceğini, buradan mezun olan öğrencilerin de, ihtiyaç doğrultusunda istihdama yönelik bir çalışma içerisine gireceğini belirtti ve “Sanayide en büyük ihtiyaç, ara elaman ihtiyacıdır. Bunu karşılama anlamında güzel bir çalışma olmuş, hayırlı uğurlu olsun” dedi. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ