Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,85 / Satış: 8,89
€ EURO → Alış: 10,34 / Satış: 10,38

Hatay’da Eğitimde Tam Güne Doğru

Hatay’da Eğitimde Tam Güne Doğru
  • 29.12.2017
  • 1.111 kez okundu

Bu yıl 1549 derslik bitti,1433 dersliğin inşaatı ise sürüyor…

Hatay ilinin eğitimdeki genel durumu ve 2018 eğitim-öğretim yılına yönelik yatırımların ele alındığı toplantıda yapılan açıklamalara göre, bu yıl içinde 1549 derslik tamamlanarak eğitime kazandırılırken, 1433 dersliğin de inşaatının sürdüğü belirtildi.
Vali Erdal Ata başkanlığında, Vali Yardımcıları Nursal Çakıroğlu ve Aydın Tetikoğlu yanı sıra İlçe Kaymakamları ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin katıldığı toplantıda katılımcılara bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, ilimizde yürütülen çalışmalar kapsamında bazı okullar için yıkım kararı alındığı, ikili eğitim yapan okulların normal eğitime geçmelerinin hedeflendiği, ayrıca 2016-2017 yılında yatırım programına alınan 1.549 dersliğin bitirilerek eğitim hizmetlerine kazandırıldığı, 1.433 dersliğin ise yapım işlerinin devam ettiğini belirtti.
Çarşamba günü, Antakya’da, Valilik Yatırım İzleme Koordinasyon binasındaki toplantıda ilimizin eğitim-öğretimdeki mevcut durumu hakkında sunum yapılırken, ‘tam gün eğitim’ hedefine yönelik yürütülen çalışmalar, derslik yatırımları, yeni eğitim-öğretim döneminde atılacak adımlar da detaylarıyla ele alındı.
Konuya ilişkin konuşan Vali Erdal Ata, ülkemiz genelinde tam gün eğitime geçiş kararının aldığını hatırlatarak, ilimiz genelinde yapılan çalışmaların daha önce belirlenen takvim çerçevesinde tamamlanması konusunda her türlü desteği vereceğini ifade etti ve şu bilgileri verdi:
“Eğitim, hepimizin en öncelikli meselesidir. İlimizde eğitim kalitesini artırdığımız oranda, yapılan diğer hizmetler değer kazanacaktır. Devletimiz, geçmişe göre milli eğitime çok ciddi kaynaklar aktarıyor. Ancak ilimiz genelinde yaşayan hayırseverlerimiz ve işadamlarımızdan eğitim alanında bugüne kadar verdikleri desteği artırarak sürdürmelerini bekliyoruz. Eğitim yatırımı konusunda kim bir adım atarsa, bizler de atılacak her adımı fazlasıyla destekleyeceğiz. Eğitim ortak geleceğimizin en önemli yatırımı ve sosyal sorumluluğun en değerli parçasıdır.” -Cemil Yıldız-

 

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ