Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,26 / Satış: 7,29
€ EURO → Alış: 8,59 / Satış: 8,62

Hatay’da ilk!

Hatay’da ilk!
  • 14.03.2018
  • 1.205 kez okundu

Samandağ’da ağaçlar özel bir araçla “söküldü ve dikildi”…

Samandağ’da yapımı tasarlanan katlı otopark yerindeki ağaçların söküm ve bir başka yere nakli ile dikimi işlemleri modern bir araç yöntemiyle gerçekleştirilerek, Hatay’da bu alanda bir ilk gerçekleştirildi.
Samandağ Belediyesi ve Hatay Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle, 75.Yıl Parkı’nın yeniden düzenlenip Samandağ ilçesine 3 katlı otopark ve üstü modern bir yaşam alanı kazandırılması kapsamında yapılan çalışmalar hız kesmeden ilerliyor. Samandağ Belediyesi ekipleri, hafta içi ve hafta sonu mesai yaparak bu çalışmanın hizmete girmesi için çabalıyor.
Samandağ 75.Yıl Parkı’nın alt kısmının katlı otopark üstünün ise park alanı yapılması çalışmaları çerçevesinde sökülen ağaçlar başka bir alana ekildi. Hafta sonu çalışan Samandağ Belediyesi Park ve Bahçe Müdürlüğü ekipleri, bu çalışmanın hızlandırılması için park alanında mevcut ağaçları sökme işlemini gerçekleştirdi. Sökülen ağaçlar ilçenin farklı alanlarında tekrar dikildi. Adana’dan getirilen ve ülkemizde az bulunun bir araçla yapılan çalışma (ağaç sökme-dikme makinası) sayesinde, ağaçların zarar görmeden başka bir alanda yaşatılmalarına imkan sunulmuş oldu. Ağaçlar, 75. Yıl Parkı’ndan sökülüp taşındı. Ağaçlar, söküm makinesi ile yerlerinden alındı ve zarar görmeden başka alanlara transfer edildi.
-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ