Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,98 / Satış: 7,01
€ EURO → Alış: 8,27 / Satış: 8,30

Hatay’da ilk buğday hasadı:

Hatay’da ilk buğday hasadı:
  • 23.05.2019
  • 585 kez okundu

Özova Group’da

Türkiye’de tarım sektörünün en seçkin markalarından, ilimiz Kırıkhan bölgesinde faaliyet göstermekte olan Özova Group, doğa ve çevre dostu tesisleriyle kendi sektöründe ilkleri hayata geçirmeyi sürdürüyor.

Tarım sektöründe, bölgemizin ve Türkiye’nin öncü kuruluşlarından olduğu bilinen Özova Group, ilk buğday hasadını aldı. Özova’nın, muhtemelen ülke genelinde ilk hasat alan kuruluş olabileceği de tahmin ediliyor.
Amik Ovası üreticilerine göre, buğdayda gelenek bozulmadı ve Türkiye’nin ilk buğday hasadı Kırıkhan’da yapıldı. Her hasat döneminde bölgenin ilk ürününü alan Özova Group, sembolik bir rakamla ilk buğday hasadını alarak Ova çiftçisinin yüzünü güldürdü. Çiftçiler, Özova Group’tan memnuniyetini açıklayarak, hasadın kaliteli ve verimli geçme temennisinde bulundular.
Özova Group’dan yapılan açıklamada da, bölge insanının en temel geçim kaynaklarından birinin tarım olduğunu ve buğdayın da bölge için son derece önemli olduğu belirtildi. Özova Group Yönetimi adına verilen mesajda, her yıl olduğu gibi bu yılda ilk buğday hasadının alındığı ifade edildi ve tüm çiftçilerin bereketli bir hasat dönemi geçirmeleri dileğinde bulunuldu.-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ