Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,64 / Satış: 6,66
€ EURO → Alış: 7,27 / Satış: 7,30

Hatay’da ilk “Erişilebilirlik Belgesi”

Hatay’da ilk “Erişilebilirlik Belgesi”
  • 25.05.2018
  • 658 kez okundu

Adliye’ye…

Antakya’daki Hatay Adliye binası, “Erişilebilirlik Belgesi”ne sahip oldu. Belgeyi, Vali Erdal Ata, dün Adliye binasında Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Tekne’ye teslim etti.
Vali Ata, törende yaptığı konuşmada, Erişebilirlik İzleme ve Denetleme Yönetmeliği çerçevesinde, ildeki, öncelikli olarak kamuya ait binaların, tüm engelli vatandaşların kamu hizmetlerinden rahat bir şekilde faydalanabileceği bir hale getirilmesi gerektiğini belirterek şu bilgileri verdi:
“İlimizdeki, öncelikle kamuya ait binaların tüm engelli vatandaşlarımızın kamu hizmetlerinden faydalanılabilir hale getirilmesi gerekiyor. Bununla ilgili çalışmaları denetlemek üzere Valiliklerde kurulmuş komisyonlar var. Bunlar, denetimlerle yapıyorlar. Gördükleri eksik, aksayan yönler varsa ilgili kurumları bildirerek uyarıyorlar. Bu çerçevede başlatılmış olan ilimizdeki ilk çalışmayı Adliye teşkilatımız bitirdi. Ben Sayın Başsavcımıza ve ilgili Müdür arkadaşımıza çok teşekkür ediyorum. Bugün Adliye’ye gelen ne tür engeli olursa olsun, vatandaşımız istediği tüm hizmetleri rahatlıkla ulaşabilecek şekilde; engelli rampasıdır, asansördür, işaretlemelerdir, yön levhalarıdır v.s., hepsi yapılmış ve bitirilmiş. Hatay’da da ilk yapan ve bitiren kurum olduğu için kendilerine sertifikayı burada basın huzurunda vermek istedik. Herkesten önce davranıp bu sertifikayı almayı hak ettikleri için Başsavcımıza ve Müdür arkadaşımıza teşekkür ediyorum.”
Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Tekne ise vatandaşların sağlıklı bir hizmet alabilmesi için ellerinden gelen bütün çabayı gösterdiklerini kaydederek, Hatay’da da Erişilebilirlik Sertifikası’nı alan ilk resmi kurum olma nedeniyle de ayrıca mutlu olduklarını bildirdi. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ