Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 9,58 / Satış: 9,62
€ EURO → Alış: 11,15 / Satış: 11,19

Hatay’da “İnsan Ticaretiyle Mücadele Günü” Etkinliği

Hatay’da “İnsan Ticaretiyle Mücadele Günü” Etkinliği
  • 04.08.2021
  • 237 kez okundu

Hatay Valiliği İl Göç İdaresi Müdürlüğü, “30 Temmuz İnsan Ticaretiyle Mücadele Günü” kapsamında toplumsal farkındalık oluşturulması amacıyla bir konferans gerçekleştirdi.
Hatay İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından, 30 Temmuz İnsan Ticaretiyle Mücadele Günü kapsamında; sivil toplum kuruluşu mensupları, muhtarlar ve kanaat önderlerinin katılımıyla, “İnsan Ticareti ile Mücadele ve Kadına Yönelik Şiddet” konularında farkındalığın arttırılmasını amaçlayan toplantı, geçtiğimiz hafta sonunda yapıldı.
Altınözü Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda, savaş nedeniyle ülkesinden ayrılmaya zorlanmış Suriye uyruklu yabancılar başta olmak üzere, tüm katılımcıların; emek sömürüsü, cinsel istismar, zorla çalıştırma, organ-doku ticareti, zorla dilendirme, çocuk askerler gibi konuları içinde barındıran ve tüm dünyanın kanayan yarası olan, modern köleliğin adeta simgesi haline gelen “İnsan Ticareti” hakkında bilinçlendirilmesi ve bu sorunla mücadelede farkındalığın arttırılması hedeflendi.
Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün katkılarıyla, insan ticaretinin en büyük mağduru olan kadınların günümüz şartlarında yaşadığı sorunlara değinilerek, kadına yönelik şiddet konusuna dikkat çekildi. Yapılan toplantıda, insan ticareti ile mücadeleye yönelik broşür dağıtımı ile birlikte, kadına yönelik şiddete dikkat çekme adına kadın katılımcılara gül dağıtımı gerçekleştirildi. -Duygu Ertaş-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ