Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,31 / Satış: 7,34
€ EURO → Alış: 8,65 / Satış: 8,69

Hatay’da işsizlik gerçeği

Hatay’da işsizlik gerçeği
  • 26.07.2018
  • 1.621 kez okundu

61 Kadroya üniversite mezunu 722 işsiz başvurdu. Bu şu demek; “İşsiz 12 kişiden 1’i işe girecek, 11 Yüksekokul mezunu niteliklinin işsizliği devam edecek.”

Hatay MKÜ Araştırma Hastanesi’ne alınacak 8 kişilik anestezi kadrosuna 203 kişi, 3 kişilik teknikerliğe 74 kişi, 1 kişilik patolojik kadroya 13 kişi, 4 kişilik radyoloji teknikerliğine ise 134 kişi başvurdu.

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Araştırma Hastanesi’ne alınacak toplam 61 sözleşmeli kadro için 722 vasıflı işsiz başvurdu. MKÜ Araştırma Hastanesi’ne hemşire, ebe, ile “anestezi, laboratuvar, patoloji, radyoloj, protez, diş, protez ve EMGT teknikerliğine” alınacak nitelikli işsizler için geçtiğimiz günlerde sınav yapıldı.
Oluşturulan komisyon nezaretindeki elemeler sonrasında, başvuran 722 işsiz kişiden 61 nitelikli (vasıflı) işsizin sözleşmeli olarak işe alındığı duyuruldu.
İşe alınanların isimleri tek tek kurumun internet sitesinde yayınlandı. Yedekler ve işe alınması uygun görülmeyenlerin isimleri ile aldıkları puanlar sıralandı. MKÜ Araştırma Hastanesi, şimdi de 18 Haziran 2018 tarihli sözleşmeli personel alımına ilişkin sonuçları yayınlamakla birlikte, işe alınanların istenen belgelerle birlikte başvurularını en geç yarına kadar yapmaları gerektiği konusunda uyarıda bulundu.
En geç 27 Temmuz’a kadar istenen belgelerle başvurması beklenen sözleşmeli personel adaylarından boş kalan yerlere yedeklerin alınacağı kaydedildi.
MkÜ Araştırma Hastanesi Yönetimi, sözleşmeli pozisyona yerleştirilmeye hak kazanan adayların (yedek adaylar hariç), 27 Temmuz 2018 (Yarın) tarihine kadar talep edilen belgelerle birlikte Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı’na şahsen başvurmaları gerektiğini duyurdu.
MKÜ Araştırma Hastanesi’nde sözleşmeli işe alınanların sayıları ile başvuran adaylarla ilgili sayısal veriler şöyle:
BOŞ KADROLAR BAŞVURUCU SAYISI
HEMŞİRE : 40 kadro var, başvuran 249 kişi
EBE : 2 kadro var, başvuran 14 kişi
ANESTEZİ TEKN. : 8 kadro var, başvuran 203 kişi
LABORATUVAR TEKN. : 3 kadro var, başvuran 74 kişi
PATOLOJİ TEKN. : 1 kadro var, başvuran 13 kişi
RADYOLOJİ TEKN. : 4 kadro var, başvuran 134 kişi
PROTEZ TEKN. : 1 kadro var, başvuran 10 kişi
DİŞ PROTEZ TEKN. : 1 kadro var, başvuran 123 kişi
EMGT : 1 kadro var, başvuran 13 kişi
-Haber/Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ