Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,57 / Satış: 6,59
€ EURO → Alış: 7,21 / Satış: 7,23

Hatay’da Nöromodülasyon Sempozyumu

Hatay’da Nöromodülasyon Sempozyumu
  • 15.06.2019
  • 2.313 kez okundu

Hatay, Beyin Cerrahı ve Nöroloji Uzmanı Akademisyen ve Doktorların katıldığı bilimsel bir toplantıya ev sahipliği yaptı.

Nöromodülasyon Araştırma ve Eğitim Derneği etkinliği Sempozyum ilimizde yapılıyor. Dün başlayan bilimsel etkinlik, bugün ve yarın olmak üzere 3 gün sürecek.
“Baş-boyun bölgesi ağrılarında Nöromodülasyon ve İlişkili Tedaviler” konularının ele alındığı Sempozyum’a, yurdun çeşitli yerlerinden gelen beyin cerrahı ve nöroloji uzmanı akademisyenler ile doktorlar katılıyor. Düzenleme Komitesi adına, MKÜ Tıp Fakültesi’nde görevli Doç. Dr. Atilla Yılmaz’ın açış konuşmasıyla başlayan etkinlikte söz alan MKÜ Rektör Vekili ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Önlen, böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan ve ilimizde düzenlenmesinden memnun olduklarını kaydetti, ayrıca katılımcılara güleç bir üslupla, “Hatay, gastronomi şehri. Hatay, mideye hitap eder, dikkat edin!” uyarısında bulundu.
Nöromodülasyon Araştırma ve Eğitim Derneği Başkanı Prof. Dr. Nuri Süleyman Yalçın da, bilimsel toplantıları önemsediklerini, nöromodülasyonun, hem hasta hem de hekimler arasında zayıf gittiğini, bunda ekonomik sıkıntıların rolü bulunduğunu anlattı.
Yerel Düzenleme Komitesi üyesi Doç.Dr. Atilla Yılmaz da, etkinliği, Bilgi Çalıştayı ve Atölye olarak yorumladı, organizasyonda emeği ve desteği olan MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya ile Nöromodülaysyon Araştırma ve Eğitim Derneği Başkanı Prof. Dr. Nuri Süleyman Yalçın başta olmak üzere tüm destekçilere teşekkür etti. MKÜ’de ABD Başkanı olan Prof. Dr. Yurdal Seraslan da, MKÜ’nün, nöromodülasyon ameliyatlarının yapılabilen ender kurumlardan biri olduğuna dikkat çekti.
Açılış konuşmalarından sonra, farklı başlıklar altında tıbbi bilimsel sunumlar gerçekleştirildi. Antakya Savon Otel’de dün sabah 08.30’da başlayan ve akşama kadar süren sunumlar, bugün ve yarın da devam edecek. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ