Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,74 / Satış: 6,77
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

Hatay’da Pamuk ve Mısır’a

Hatay’da Pamuk ve Mısır’a
  • 11.04.2020
  • 1.039 kez okundu

Yayman, Bakan Pakdemirli ile Tohum Hibe’sini görüştü…

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından tohum desteği verilecek 21 İl arasına ilimiz Hatay’ın alınmaması gelişmesi sonrası, ilimiz Milletvekilli Hüseyin Yayman, Bakan Bekir Pakdemirli ile görüştü. Mevcut uygulamaya ilave yapılamaması üzerine, Bakan Pakdemirli’nin, ileriki süreçte pamuk ile mısır ekiminde Hataylı üreticilere tohum desteğinde bulunulacağını söylediği öğrenildi.Milletvekili Hüseyin Yayman ile görüşmesinde, Bakanlık olarak ekilebilir tüm arazileri üretime kazandırmak için “Bitkisel Üretimin Geliştirilmesi” Programını başlattıklarını belirten Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, “Yazlık ekim yapılabilecek alanlarda, ekilişlerin kesintiye uğramaması ve tüm ekilebilir arazilerin üretime katılması için, bu proje kapsamında belirlenen 21 İl’de üreticilerimize tohumların yüzde 75’ini hibe ediyoruz” açıklamasında bulunmuştu.
Milletvekili Hüseyin Yayman, görüşmeyle ilgili şu bilgiyi verdi:
“Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemir’le görüştüm. Sayın Bakanımız, Hatay’ın içinde olmadığı teşvik paketinin ardından, başka bir teşvik paketi daha açıkladıklarını tarafıma belirtti. Bakanımız, Hatay’ın da içinde olduğu Akdeniz Bölgesi’ne yönelik olarak tohum, pamuk ve mısır ekiminde yüzde 75 oranında destek vereceklerini ifade etti.
Çiftçilerimizin, içerisinde bulunduğu durumu görmezlikten gelemezdik. Sayın Bakanımız Bekir Pakdemirli, eksikliği kısa sürede gidererek, Hatay çiftçisinin mağduriyetini ortadan kaldırmıştır. Bakanımıza teşekkür ediyorum.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ