Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

Hatay’da, Pik Noktasından İnişe Geçtik…

Hatay’da, Pik Noktasından İnişe Geçtik…
  • 04.05.2020
  • 1.822 kez okundu

Dr. Akın, “Salgının, psikolojinizi bozmasına izin vermeyin” önerisinde bulundu, ilimizde hasta sayısında azalma olduğu bilgisini verdi.

Hatay Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uzman Doktor Ömer Akın, yaklaşık iki aydır korona ile yatıp kalktığımızı, bu durumun, psikolojimizi bozmasına izin verilmemesi gerektiğini bildirdi.
Türkiye genelinde olduğu gibi Hatay’da da, iyi bir kriz yönetimiyle, ilimiz genelinde şu anda pik noktasından inişe doğru geçtiğimizi Beyzade FM’deki konuşmasında belirten Dr. Akın, “Hasta, yatan hasta, karantinadaki hasta sayılarımızda düşüş var. Hasta sayımız azaldığı için test sayısı da azalmış oldu. Tabi bu durum bizi rehavete sürüklememeli. Bedeller ödedik. Evlerimizden çıkamadık. Sabırsız davranarak yeniden işi başa döndürmeyelim. Bunun endişesini taşıyoruz” dedi.
Salgın bitene kadar mücadeleye devam…
Dr. Ömer Akın, konuşmasında şunlara değindi:
“Hastanede çalışan hekimler olarak endişemiz, hastaların, ani ve çok sayıda hastaneye başvurarak, hastanenin kapasitesi üzerinde bir hasta ile karşılaşılmasıydı. Bu korkumuz gerçekleşmedi. Şuan iyi bir noktadayız. Sağlık çalışanlarımızla en iyi hizmeti vermeye devam ediyoruz. Tüm sağlık teşkilatının izinleri durdurulmuş şekilde, salgın bitene kadar mücadelemiz devam edecek. Acile müracaat eden diğer hastalarımıza da hizmetimiz devam ediyor.”
Evde kalan vatandaşlara tavsiyelerde bulunan Dr. Ömer Akın, şunları dile getirdi:
“Bu virüsün bizleri evlere çekmesi, ailesiyle kaliteli vakit geçirmek isteyenler için büyük bir fırsat. Uzun süre kapalı ortamda kalmak psikolojiyi etkiler, ama bu süreci iyi değerlendiren de kârlı çıkar. Kendi kişisel hobileri olanlar vardır, onlarla uğraşıyorlardır. Onun dışında yapılacak en güzel iş, kitap okumaktır. Ailemizle geçirdiğimiz vaktin kıymetini bilip, nitelikli bir zamana dilimine çevirmek, yani birlikte etkinlikler yapmak önemlidir. Sadece telefon, TV ve bilgisayarla değil, aynı zamanda bu cihazları doğru kullanarak, uzaklardaki büyüklerimizi arayıp hal hatır soralım.
Yasakları gevşetmeyelim…
Hatay olarak, son yıllarda sıkıntılar yaşıyorduk. Ancak 2020 yılında deprem, çığ felaketleri, İdilip’te Şehitlerimiz, şimdi korona günleri gibi olaylar bizleri gerdi. Ama biliyoruz ki, her zorluğun arkasında ferahlık gelecektir. Ramazan ayı gelince rahmet oldu, bereket oldu. Ramazan bayramıyla beraber normal hayatımıza yavaş yavaş döneceğimizi umuyoruz. Dualarımız bu yönde.
Süreci iyi yönettikten sonra, derede boğulmayalım. Yasakları gevşetmeyelim. Aşırılığa gidip, salgınları hortlatmayacak şekilde, temkinli bir şekilde hayatımıza devam ettirelim. Korona günlerinde kazandığımız güzel davranışları da devam ettirelim.” Mehmet ÖZGÜN

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ