Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Hatay’da Reenkarnasyon

Hatay’da Reenkarnasyon
  • 04.12.2019
  • 1.445 kez okundu

Hatay’da geçtiğimiz hafta sonunda Reenkarnasyon konuşuldu.

Hatay Tabipler Odası’nda, Astroloji ve Reenkarnasyon Derneği Kurucu Başkanı Sevgi Alis Yıldırım’ın konuşmacı olarak katıldığı, “Reenkarnasyon” konulu bir seminer düzenlendi. Sosyolog Yazar Kenan Kahlıoğulları moderatörlüğünde gerçekleşen seminerde, konuşmacı Sevgi Alis Yıldırım, “reenkarnasyon ve toplum” konularında merak edilenleri anlattı. Özellikle Hatay, Adana ve Mersin bölgelerinde yaygın olarak tartışılan reenkarnasyon konusunda, antik dönem filozoflarının ölüm ve doğum hakkındaki düşüncelerini aktaran Yıldırım’ın mesajları şöyle oldu:
“Önemli olan, reenkarnasyonun doğruluğunun kanıtlanması veya kanıtlanmaması değil, önemli olan, insanların yaşadıkları deneyimlerin incelenmesi gerektiğidir. Nasıl oluyor da birçok insan bir önceki hayatlarını hatırlıyor ve hatırladıkları yaşam hikâyeleri tutarlı olabiliyor?”
Sosyolog Sevgi Alis Yıldırım, sunumunda, bu konuda yapılmış araştırmalardan ve yaşanmış hikâyelerden de örnekler verdi. Hatay Tabip Odası’nda halka açık olarak düzenlenen seminere; Hatay Yazarlar Sendikası Başkanı / Gazetemiz Yazarı Mehmet Karasu, Hatay Tabipler Odası Başkanı Cengiz Haksöz ile farklı illerden ve Hatay’dan çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ