Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,43 / Satış: 8,47
€ EURO → Alış: 9,93 / Satış: 9,97

Hatay’da sağlık ailesi 15.000 kişi

Hatay’da sağlık ailesi 15.000 kişi
  • 15.03.2018
  • 1.629 kez okundu

Hatay’daki resmi ve özel sağlık kurumlarında görev yapan personel sayısının toplam 15.000 civarında olduğu bildirildi. Açıklama, Hatay İl Sağlık Müdürlüğü adına dün Atatürk Anıtı’ndaki çelenk sunumu törenine katılan Hatay Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ümit Mutlu Tiryaki tarafından yapıldı. Atatürk Anıtı’ndaki törende konuşan Dr. Ümit Mutlu Tiryaki, 14 Mart Tıp Bayramı’nın 1919 yılından beri ülkemizde kutlanmakta olduğunu hatırlattı. Dr. Tiryaki, “Tıp Bayramı” kutlaması yanı sıra, aynı süreçte “Tıp Haftası” ya da “Sağlık Haftası” adı altında kutlama yapıldığını bildirdi ve şöyle devam etti:
“Ülkemiz, son yıllarda sağlık alanında yapmış olduğu çalışmalar gelişmeler ve başarılarla dünyada adından söz edilir hale gelmiştir. Sağlıkta dönüşüm stratejileri ile kamu sağlık kurumları tek çatı altında toplanmış ve modern tesislerle de hem çalışanlarımıza hem insanlarımıza güzel olanaklar sunulmuştur. Özel sağlık hizmetlerinin ise önü açılmış, bu alanda da çok önemli yol alınmıştır. İnsanlarımız, bugün sağlık hizmeti alımında çok fazla seçeneğe sahip olmuşlardır.”
Sağlık Müdürlüğü’nü temsilen Anıt’a çelenk sunan Dr. Ümit Mutlu Tiryaki, sağlık hizmetleriyle ilgili olarak da şu bilgileri verdi: “Sağlık hizmet sunumunda en önemli etken, elbette biz sağlık çalışanlarıdır. Bir canı kurtarmayı bütün insanları kurtarmak kabul eden anlayışın sahipleri olarak, gece gündüz demeden insanlarımıza hizmet ediyoruz. Sağlık çalışanının mesaisi olmayacağını bilerek, büyük bir fedakârlık ve adanmışlıkla mesleğimizi icra ediyoruz. İnsanlarımız için en iyi, en kaliteli ve en güzel sağlık hizmetini sunmak için çalışıyoruz. İlimizde kamu, üniversite ve özelde çalışan yaklaşık 15.000 kişilik büyük bir aileyiz ve tek kaygımız insan sağlığı. Bizler, mesleklerimizin yaşan biçimimiz olacağını bilerek, zorluklarını göze alarak yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz. Şifa bulan hastalarımızın yüzündeki tebessüm, bizlere bir teşekkürleri, ettikleri dua en büyük kazancımız oldu ve olmaya devam edecek. Sabırla, hoşgörüyle, merhametle ve onların duygularını anlayarak çalışmak, bizlerde olan en önemli özelliklerdir. Günümüzde giderek artan sağlık çalışanlarına şiddet olaylarında bizlerin bu duygularla çalıştığında herkesin emin olmasını dilerim. Bu vesileyle, görevleri başında hayatlarını kaybeden bütün sağlık çalışanlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Mekânları cennet olsun. İnsanlığa daha nitelikli bir yaşam sunmaya amaç edinmiş bu kutsal ve onurlu mesleği büyük özveriyle insan onuruna yakışır bir şekilde yerine getiren, tüm sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramı’nı kutluyor, saygılar sunuyorum.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ