Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,72 / Satış: 7,75

Hatay’da Tekne Turizmi…

Hatay’da Tekne Turizmi…
  • 04.09.2018
  • 689 kez okundu

DOĞAKA desteğiyle İskenderun’da ‘MARİNA’ yapımı öngörülüyor

Kısa adı DOĞAKA olan Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı, İskenderun Deniz Ticaret Odası ile birlikte, Hatay’da özel tekne turizmi potansiyelinin değerlendirilmesi ve Hatay kıyılarında marina ve bakım merkezi yapımı ön fizibilitesi gerçekleştirilmesi için çalışmalara başlanıldığını bildirdi.
DOĞAKA Hatay Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Cenk Özbaykal, İMEAK Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Özhan Akgünlü ve İMEAK Antalya Deniz Ticaret Odası Meclis Üyesi Hasan Kaçmaz tarafından geçekleştirilen ziyaretlere, mühendis ve uzmanlardan oluşan bir ekip de eşlik etti. Çalışma kapsamında ilk olarak, 12-13-14 Temmuz tarihlerinde Kaymakamlar ve konuyla ilgili diğer yöneticilerle yapılan görüşmelerin yanı sıra İskenderun, Dörtyol, Payas, Arsuz, Konacık, Madenli ve Çevlik balıkçı barınaklarında incelemelerde bulunulduğu hatırlatıldı.
DOĞAKA’dan çalışma ile ilgili şu bilgi verildi:
“27-28-29 Ağustos 2018 tarihlerinde gerçekleştirilen ikinci paydaş ziyareti programı kapsamında; Hatay Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Maden, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, Samandağ Kaymakamı Murat Kütük, Çevlik Sahil Güvenlik Komutanı Adil Özdemir, İskenderun Üniversitesi Barbaros Hayrettin Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fikret Gökçe, Hatay Turizm Derneği Başkanı Sabahattin Nacioğlu, TURSAB Hatay Şubesi Başkanı Reşat Mursaloğlu ve İskenderun Turizm Derneği Başkan Sabahattin Uygun’a çalışmalarla ilgili bilgilendirme yapılıp görüşleri alınmıştır.”  -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ