Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

Hatay’da Toplu Ulaşımda Devrime Doğru

Hatay’da Toplu Ulaşımda  Devrime Doğru
  • 18.11.2017
  • 1.448 kez okundu

Serinyol civarındaki Özat, Serinyol, Alahan, Anayazı, Dikmece, Karaali ve Ovakent olmak üzere 7 kooperatifin üyeleri toplu imza vererek dönüşümü destekledi.

Hatay’da, Büyükşehir Belediyesi’nin adımını aylar önce attığı ve şehir içi ulaşımda devrim olarak adlandırılabilecek dönüşüm projesine çok ciddi bir destek, Serinyol civarındaki 7 kooperatif yönetici ve üyesinden geldi. Buradaki 7 kooperatifin tüm şoförleri ve yöneticileri toplu imza verdi. Bilindiği üzere, Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı’nın başlatmış olduğu toplu taşımada dönüşüm işlemleri kapsamında, UKOME’nin 12.09.2017 tarihli 2017-239 sayılı kararı ile Üniversite-Serinyol bölgesinde faaliyet gösteren Özat, Serinyol, Alahan, Anayazı, Dikmece, Karaali ve Ovakent olmak üzere 7 kooperatif için dönüşüm süreci başlatıldı.
Üniversite-Serinyol bölgesindeki kooperatiflerden 69 üyeli Serinyol Kooperatifi’nin tüm üyeleri dönüşüm işlemlerini destekleyerek, dönüşüme katılmak üzere Hatay Bü-yükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı’na geldi ve toplu imza attı. Diğer kooperatiflerin üyeleri de dönüşüme katılım dilekçeleri atmaya devam etmekte olup, imza işlemlerinin tamamlanmasıyla beraber projenin uygulamaya geçeceği kaydedildi. -Mehmet Özgün-

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ