Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,93 / Satış: 6,96
€ EURO → Alış: 8,14 / Satış: 8,18

Hatay’da Yılın Ahi’si Nihat Köseoğlu

Hatay’da Yılın Ahi’si Nihat Köseoğlu
  • 20.09.2017
  • 2.787 kez okundu

Hatay’da Yılın Kalfası Züleyha Boyacıoğlu, Yılın Çırağı da Ali Süral oldu.

Halk arasında “olgun, ahlaklı, merhametli, iyiliksever” olarak tanımlanan AHİ’lik için, Hatay’da bu yıl ‘YILIN AHİSİ’ olarak belirlenen isim, tanınmış mobilya ustalarından Nihat Köseoğlu oldu.
Pazartesi günü 15 Temmuz Milli İrade Parkı’nda düzenlenen törende yılın Ahi’si, Yılın Kalfası ve Yılın Çırağı açıklandı ve ödülleri dağıtıldı. Milletvekili Serkan Topal, Vali Yardımcısı Bilal Ölmez, eski Bakan Nihat Matkap, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, eski Belediye Başkanlarından Mahmut Alpagot yanı sıra birçok resmi kurum ve STK temsilcisi ile esnafın katıldığı açık havadaki törende konuşan Birlik Başkanı Kadir Teksöz, Hatay’ın 10 Milletvekili, Büyükşehir ve 15 İlçe Belediye Başkanından esnafa zorluk çıkartmamalarını ve sorunlarını çözmelerini istedi.
Törende daha sonra Yılın Ahi’si olarak Nihat Köseoğlu ismi açıklandı. Antakya’da 41 yıldır mobilyacılık yapan ve sektörde çıraklığı, kalfalığı, ustalığı ve nihayetinde işletme sahipliği sorumluluğunu üstlenen Nihat Köseoğlu’na Yılın Ahi’lik kaftanını Vali Yardımcısı Bilal Ölmez ile Birlik Başkanı Kadir Teksöz birlikte giydirdi.
Törende Yılın Kalfası olarak da Kuaför Züleyha Boyacıoğlu adlı genç bayan seçildi.
Yılın Kalfası Kuaför Züleyha Boyacıoğlu’na plaketini Milletvekili Serkan Topal ile eski Bakan Nihat Matkap birlikte verdi.
Törende Yılın Çırağı olarak da Ali Süral seçildi. Yılın Çırağı Ali Süral’a da plaketini Emniyet Müdürü Kamil Karabörk ile Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcısı Sait Günal verdi.
Bu arada, Antakya’nın ve Hatay’ın en eski ustalarından Ferit Bilen’e de Özel Onur Ödülü verildi. Ferit Bilen’e plaketini Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci verdi. -Cemil Yıldız-

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ