Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,76 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,42 / Satış: 7,45

Hatay’daki 65 yaş üstü maaşları

Hatay’daki 65 yaş üstü maaşları
  • 27.03.2020
  • 447 kez okundu

Hatay Valiliği Devrede

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasağı bulunanların maaşlarını evlerinde alabilmeleri için Valiliklere talimat gönderildi. Hatay’da bu süreç için Valilik ve Kaymakamlıklar devrede olacak.

Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası, Denizbank ve PTT ile varılan mutabakat sonucu, Valilikler ve Kaymakamlıklar koordinasyonunda, sokağa çıkma yasağı olanların maaş ödemeleri evlerinde yapılıyor. Bu çerçevede, Hatay Valiliği ve 15 İlçe Kaymakamlığı eliyle, Hatay ilindeki 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların maaş ödemeleri koordine ediliyor.
-NASIL?-
Ödemeler, öncelikle banka görevlileri aracılığıyla, banka görevlilerinin yetersiz kaldığı yerlerde ise Hatay Valiliği ve ilgili Kaymakamlıklar koordinasyonundaki “Vefa Sosyal Destek Grubu”nca gerçekleştiriliyor.
Evden maaş ödemesi uygulamasına göre, 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanlar; evde ödeme, havale-EFT talimatı konusundaki taleplerini Hatay Valiliği ve ilgili Kaymakamlıklara 112, 155 ve 156 numaralı telefonlar aracılığıyla iletiyor.
Şubede iletilen talimata istinaden, müşteri hesabından yetkili kamu görevlisine ödeme yapılıyor. İşlem tutarı kendisine teslim edilen banka görevlisi ile yetkili kamu görevlisi, müşterilere işlem tutarını teslim ettikten sonra, ödemelerin yapıldığına dair tutanağı ilgili banka şubesine teslim ederek süreci tamamlıyor.
Müşterinin adresinde bulunamaması halinde, tutar, yetkili kamu görevlisi tarafından ilgili banka şubelerine iade ediliyor. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ