Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,13 / Satış: 6,16
€ EURO → Alış: 6,64 / Satış: 6,66

Hatay’daki Cumhur İttifakı

Hatay’daki Cumhur İttifakı
  • 28.02.2019
  • 541 kez okundu

9 madde’de “hassas”

Hatay’da da 31 Mart yerel seçimleri bağlamında ittifak halinde ilerleyen AK Parti ve MHP’nin adayları noktasında dikkat ettiği 9 madde, kent genelindeki seçim çalışmalarına da yansıyor.

AK Parti ve MHP’nin ortak çalışması ile belirlenen adayların Hatay ve diğer kentlerde devam eden seçim çalışmaları, seçim koordinasyon merkezlerine iletilen 9 maddelik bir genelge üzerinden yürütülüyor. Söz konusu genelgede; seçim çalışmalarındaki söylemlerden meydanlarda kullanılacak müziğe, konuşma başlıklarından logolara kadar oldukça detaylı bir çalışma, kentlerdeki parti temsilcilerine ‘yol haritası’ olarak sunuluyor. Dikkati çeken ve öne çıkan uyarılar ise şöyle:
-Cumhur İttifakı adayı gösterilmeyen, AK Parti ve MHP’nin ayrı ayrı aday gösterdiği seçim bölgelerinde belediye başkan adayları ile teşkilat mensupları hiçbir şekilde birbirlerinin aleyhinde konuşma yapmayacak. Adaylar, kendi proje ve çözümlerini kamuoyu ile paylaşacak.
– Ortak programlarda, Cumhur İttifakı şarkıları kullanılacak.
– Aday AK Parti adayı ise “Cumhur İttifakı AK Parti Adayı”, Milliyetçi Hareket Partisi adayı ise “Cumhur İttifakı MHP Adayı” ifadeleri kullanılacak.
-Ortak miting yapılacak yerlerde; Sadece Türk Bayrakları kullanılacak, parti sloganları atılmayacak, konuşmalarda Cumhur İttifakı’na ve Gönüldaşlık’a” vurgu yapılacak ve Cumhur İttifakı müzikleri çalınacak.
-Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ