Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,26 / Satış: 7,29
€ EURO → Alış: 8,59 / Satış: 8,62

Hatay’daki işletmelere çağrı:

Hatay’daki işletmelere çağrı:
  • 08.06.2018
  • 944 kez okundu

Başvurular 1 Ağustos’a kadar

İşletme başına 300.000 TL olan faiz/kâr payı bedelinin tamamı KOSGEB tarafından karşılanacak.

KOSGEB 2018 Yılı Makine Teçhizat Kredi Faiz Desteği Programı başvuru tarihleri 4 Haziran-1 Ağustos olarak açıklanırken, daha fazla bilgi için KOSGEB Hatay İl Müdürlüğü’ne başvurulması gerektiği ifade edildi.
Konuya ilişkin açıklama şöyle:
“KOSGEB veri tabanına kayıtlı, imalat sanayinde faaliyet gösteren ve KOSGEB desteklerinden yasaklı olmayan işletmelerin kullanacakları yerli ve yeni makine teçhizat alımları için uygun koşullarda finansal destek sağlanması amacıyla 2018 Yılı Makine Teçhizat Kredi Faiz Desteği Programı hazırlanmıştır.
Bahse konu Kredi Programı; İşletmelerin kullanacakları kredilerde İşletme başına en fazla 300.000 – (üçyüzbin) TL’ye kadar olan faiz/kâr payı bedelinin tamamı KOSGEB tarafından karşılanacak, sıfır (0) faizli, ilk 6 (altı) ayı ödemesiz, kalanı üçer aylık eşit taksitler halinde ödemeli toplam 36 (otuzaltı) ay vadeli olarak uygulanacaktır.
Programdan yararlanmak isteyen işletmeler, KOSGEB resmi web sayfasında (kosgeb.gov.tr) bulunan KOBİ/Girişimci Giriş menüsünden girerek e-hizmetler sayfasında ‘2018 Yılı Makine Teçhizat Kredi Faiz Desteği Başvurusu’ şeklinde arama yaparak girecekleri, kredi faiz desteği kapsamında satın alacakları makine-teçhizat alımına ilişkin başvuru formunu, belirlenen tarihler arasında doldurarak KOSGEB Müdürlüğü’ne başvurabilecektir.
Daha Detaylı Bilgi için, www.kosgeb.gov.tr adresini ziyaret edebilir, KOSGEB Hatay İl Müdürlüğü ile iletişime geçebilirsiniz.” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ