Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,74 / Satış: 6,77
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

Hatay’daki mevsimlik işçiler

Hatay’daki mevsimlik işçiler
  • 02.04.2020
  • 1.286 kez okundu

Bakanlığın da gündeminde

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından, mevsimlik tarım işçileriyle ilgili gerekli tedbirlerin alınması amacıyla Hatay İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne talimat verildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı, tarımsal üretimin aksatılmadan yürütülmesi ve gıda arz güvenliğinin sağlanmasında önemli görev üstlenen mevsimlik tarım işçilerinin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle hijyen ve koruyucu malzemelere erişiminin yanı sıra nakil ve barınma koşullarının iyileştirilmesi için harekete geçti. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, mevsimlik tarım işçileriyle ilgili gerekli tedbirlerin alınması amacıyla, 81 İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne talimat verildi.
Bu kapsamda, salgın nedeniyle tarım işçilerinin, hijyen ve koruyucu malzemelere erişiminde aksaklık yaşanmaması için gerekli tedbirler alınacak. Mevsimlik tarım işçilerinin, faaliyetlerine devam edecek şekilde, nakilleri ve barınma koşulları düzenlenecek.
Öte yandan İçişleri Bakanlığı da; tarımsal üretimin aksatılmaması, tarım işçilerinin ulaşım koşullarının iyileştirilmesi ve hasat edilen tarımsal ürünlerin pazara erişiminin sağlanması için gerekli tedbirlerin alınması konusunda 81 İl Valiliğine talimatname gönderdi. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ