Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Hatay’dan Ankara’ya…

Hatay’dan Ankara’ya…
  • 04.09.2019
  • 769 kez okundu

AKP’nin Muhalifleri

Hatay eski Milletvekili ve dönemin Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in de istifası ile şekillenen AKP içindeki muhaliflerin Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu ile başlattıkları muhalif çizgiye Parti’den sert tepki var.

Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu liderliğinde ilerleyen, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından desteklenen, eski Bakanların istifalarıyla güçlenen AKP içindeki muhaliflerin ‘yeni parti’ yolundaki ilerleyişlerine katılan son isimlerden biri, Hatay eski Milletvekili ve dönemin Adalet Bakanı Sadullah Ergin olmuştu. Tabloya ekli eleştiriler ise AKP’nin tepesinden geldi.
Son olarak Konya’da konuşan AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hedefinde, muhalifler ve yeni Parti yolunda ilerleyen isimler yer aldı. “Millete söyleyecek sözü olmayanların içeride ve dışarıda belli mahfillerin desteğiyle gidebilecekleri tek yer, bir sonraki seçimde sandığın en dibi olacaktır” değerlendirmesinde bulunan Erdoğan, siyasetin kapalı kapılar ardında kriz bekleyerek yapılacak bir iş olmadığını söyledi.
Erdoğan, siyasetin hiçbir somut temeli olmayan imalar, ithamlar veya tehditlerle yapılacak bir iş olmadığını vurgulayarak şöyle devam etti:
“Eğer, siyaset yapacaksanız çıkacaksınız milletin huzuruna, bu ülkenin ve milletin geleceği için ne düşündüğünüzü, ne hayal ettiğinizi, bunları nasıl yapacağınızı anlatacaksınız. Millete söyleyecek sözünüz yoksa, sadece kendi nefsiniz için konuşuyor, kendi nefsiniz için koşturuyorsunuz demektir. Kendi kalbinize ve milletin yüreğine değil de başkalarının ağzına bakılarak yapılan işin adı siyaset değil nefsaniyettir. Gurur, kibir, bunlarla yol yürüyenler bir yere varamazlar.”
İsmini vermek istemeyen Parti’ye yakın bir isim, yaşananları değerlendirirken, oldukça çarpıcı bir tespit yaptı:
“Net olan bir şey var ki, Sayın Ergin başta olmak üzere, muhalif isimlerin başlattığı bu hareketin toplumun geniş kesimlerinden destek almasını kimse beklemiyor. Çünkü hedefleri genel seçmen kitlesi değil, ama Ak Parti tabanı! Başkaları ne düşünür bilmiyorum ama… Parti içinde son ana kadar konuşmayan ya da eleştirdikleri konular için mücadele etmeyenlerin, ayrılınca bülbül kesilmeleri çok da inandırıcı değil. Zira Parti tabanının da bu duruma sempati ile bakacağını sanmıyorum.” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ