Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,50 / Satış: 8,54
€ EURO → Alış: 10,04 / Satış: 10,08

Hatay’dan başvurular var mı?

Hatay’dan başvurular var mı?
  • 05.01.2021
  • 5.599 kez okundu

30 girişimci kadın daha

Kız Kardeşim Hibe Programı başvuruları başladı. 765.000 TL’lik iş geliştirme hibesiyle, 30 girişimci kadına destek verilecek. Hatay ve diğer kentlerdeki kadınların başarı hikayeleri ile başvuruları 15 Ocak’a kadar kabul edilebilecek.

Habitat Derneği, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Coca-Cola Türkiye işbirliğinde yürütülen “Kız Kardeşim Projesi” kapsamında 2019 yılında başlatılan “Hibe Programı”nın yeni dönem başvuruları başladı. Hibe Programı kapsamında, Türkiye’nin 81 ilinden seçilen ve yeme-içme sektöründe yer alan 30 girişimci kadının desteklenmesi, ürettikleri lezzetlerin tanıtılması, görünürlük faaliyetlerinin ön plana çıkarılması ve sosyoekonomik konumlarının güçlenmesine katkı sağlanması amaçlanıyor.
“Kız Kardeşim Hibe Programı” kapsamında, yeme-içme sektöründe çalışan ve hali hazırda işletme sahibi olan 29 girişimci kadına 25 biner TL ile 1 girişimci kadına 40 bin TL jüri özel ödülü olmak üzere, toplamda 765.000 TL’lik iş geliştirme hibesiyle girişimci kadınlara destek verilecek.
Ocak-Mart ayları içerisinde ikincisi düzenlenecek olan “Kız Kardeşim Hibe Programı”, 4 aşama halinde gerçekleştirilecek, son başvuru tarihi ise 15 Ocak 2021.
1.Aşama: kızkardesim.net web sitesi üzerinden online eğitimleri tamamlayan yeme-içme sektöründeki girişimci kadınlar, web sitesinden aldıkları sertifika ile birlikte, 15 Ocak 2021’e kadar online olarak başvuru yapabilecek.
2.Aşama: Kizkardesim.net üzerinden eğitimlerini tamamlayan işletme sahibi kadınlar, online olarak başvurularını gerçekleştirdikten sonra, teknik elemeden geçecek.
3. Aşama: İl bazlı en yüksek puanı alan katılımcılar, Online’da gerçekleştirilecek Hibe Programı Kampı’na davet edilecek. 2 gün sürecek olan kamp, kadınlara yönelik hızlandırıcı eğitimler gerçekleştirilecek.
4. Aşama: Final jüri değerlendirmesinde, hibe alma kriterlerine göre en yüksek puanı alan 30 kadın, iş geliştirme hibesi almaya hak kazanacak. Hibe Kampı’nın son gününde, online olarak bir final töreni gerçekleştirilecek.
-KİMLER?-
Peki, Kız Kardeşim Hibe Programı’na kimler başvurabilir?
-https://kizkardesim.net/ üzerinden eğitimleri tamamlamış olan,
-81 ilin birinde restoranı/lokantası, yeme & içme sektöründe işletmesi olan, yeme & içme sektörüne yönelik üretim yapan,
-Yeme & İçme sektöründe hizmet veren kadın kooperatifleri
-Yanında en fazla 5 kişi çalıştıran (SGK’lı),
-İşletme/lokantasının başka şubesi olmayan,
-İşini büyütmek isteyen, bu motivasyona sahip ve öğrenmeye açık olan,
-İşletme, lokanta, küçük işletme sahibi kadınlar başvurularını gerçekleştirebilirler.
-Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ