Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,66 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,31 / Satış: 10,35

Hatay’dan katılımlar artıyor

Hatay’dan katılımlar artıyor
  • 04.07.2017
  • 1.208 kez okundu

Hatimoğulları da yürüyüşte

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu tarafından başlatılan Adalet Yürüyüşü’ne Hatay’dan katılan isimlere her gün bir yenisi ekleniyor. Bu isimlerin sonuncusu, Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları ve Ahmet Kaya oldu.
Konuya ilişkin bir açıklama yapan Hatimoğulları, adaletin herkes için tesis edilmesi gerektiğine dikkat çekti ve şöyle konuştu:
“CHP’nin başlattığı adalet yürüyüşüne destek vermeye geldik. Türkiye’de, adaletin gözündeki örtü düşmüş ,terazisi tam bozulmuştur. Halkın seçtiği, HDP Milletvekilleri-Eş Genel Başkanları Sayın Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş hala tutuklu. Yakın zamanda CHP Milletvekili Enis Berberoğlu tutuklandı. Aydınlar, sanatçılar, akademisyenler, muhalif kamu emekçileri, gazeteciler siyasetçiler kitlesel bir biçimde tutuklanıyor. Türkiye karanlığa, tek adam rejimine mahkum edilmek isteniyor.”
Gelecek nesile; Demokrasiyle, özgürlükle, barışla, kardeşlikle, adaletle bezenmiş bir toplum bırakmak istediklerini söyleyen Hatimoğulları, “O nedenle herkes için adalet diyoruz. Ve bu şiarla Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ettik, yürüyüşe desteğimizi açıkladık. Bu ülkede herkesin adalete ihtiyaç duyduğunu, duyacağını unutmayalım. Buna AKP ve Erdoğan dahildir. Mutlaka başaracağız. Mutlaka herkes için adaleti tesis edeceğiz.” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ