Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Hatay’dan Kayseri’ye Hülle Evlilik!

Hatay’dan Kayseri’ye Hülle Evlilik!
  • 20.07.2019
  • 13.277 kez okundu

Suriyeli dolandırıcı aile Hatay’da oturuyor, Operasyon ilimizde oldu:

Baba, Kız, Hala Yakalandı…

İlimiz Hatay’da misafir olarak ikamet eden Suriyeli bir baba, Kayserili bir kişiyi, kızıyla evlendirme adı altında dolandırmaya kalkışınca yakalandı.

İlimizde misafir olarak oturan Suriyeli baba Mustafa.J. ile kızı Maya.J. ile tanışan Kayserili Ş.Ö. ile oğlu G.Ö. arasındaki görüşmeler sonrasında, Suriyeli ailenin, Kayserili baba ile oğlunu dolandırdığı ortaya çıktı. Alınan bilgiye göre, ilimizde oturan Suriyeli Mustafa J., kızı Maya konusunda Kayserili aileye evlendireceği sözünü verdikten ve söz yüzüklerinin takılması ardından, baba ve oğlu ile Suriyeli aile Kayseri’ye geldi. Bu sırada Kayserili baba ile evlenecek oğlu, Suriyeli geline 40 bin lira değerinde altın ziynet eşyası aldı. Suriyeli aile de düğün hazırlığı için Hatay’a döneceklerini söyledi ve altınları da beraberlerinde götürdükten sonra kayıplara karıştı. Kayserili aile, durumu Kayseri Polisine bildirdi. Kayseri Polisi de, Hatay Polisi ile işbirliği içerisinde, dolandırıcılığı ve hülle evlilik girişimini ortaya çıkardı, sanıklardı da yakalandı.
Polisteki sorguları sırasında, Suriyeli ailenin; sahte gelin, sahte baba ve sahte hala rolüne girerek şimdiye kadar çeşitli illerde vatandaşların 2 milyon lirasını dolandırdıkları da ortaya çıktı. Kayseri Polisi, olayı ortaya çıkartmak üzere Hatay Polisi ile işbirliği içerisinde Suriyeli ailenin evini belirledi ve operasyonla yakalayıp gözaltına aldı. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ