Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,07 / Satış: 8,10
€ EURO → Alış: 9,65 / Satış: 9,69

Hatay’dan Osmaniye ve Kilis’e

Hatay’dan Osmaniye ve Kilis’e
  • 06.03.2021
  • 310 kez okundu

Kahramanmaraş’tan Adana’ya

Türk Kızılay Genel Müdürü İbrahim Altan, Suriye Alan Koordinatörlüğü’nün; Adana, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis ve Osmaniye’de 7 konteyner kampta, 14 bin 209 konteynerde kalan Suriyelilere hizmet vermeye devam ettiğini söyledi.

Önceki gün, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesinde kurulan Göç ve Uyum Alt Komisyonu üyeleri ile bir araya gelen Türk Kızılay Genel Müdürü İbrahim Altan, Hatay ve diğer kentlerde devam eden çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Suriye Alan Koordinatörlüğü’nün Adana, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis ve Osmaniye’de 7 konteyner kampta, 14 bin 209 konteynerde kalan Suriyelilere hizmet vermeye devam ettiğini söyleyen Altan, Suriye içinde de Afrin, İdlib, Fırat Kalkanı ve Barış Planı harekat bölgelerinde faaliyetlerinin sürdüğünü dile getirdi ve “Burada; hastane, sağlık merkezi, çadır kamp, sevgi butikleri, oyun parkları, yetimhaneler var. Bu alanlarda faaliyetlerimiz sürüyor. Sınır ötesi operasyonlar bağlamında, Kızılay, ulusal, uluslararası kuruluşlarla koordine ettiği sınır ötesi operasyonlarla bugüne kadar yaklaşık 3,5 milyarlık bir hareket olmuş. 54 bin 807 adet TIR ya da yardım aracı, Kızılay üzerinden ya da Kızılay’ın topladığı imkanlar olarak bölgeye ulaştı. 548 ulusal, uluslararası STK, 2 bin 763 bağışçı söz konusu” diye konuştu.
Altan, sınır ötesi operasyonlara bakıldığında; 111 bin çadır, 2,7 milyon hijyen kiti, 38 milyon litre su, 8 milyon gıda kolisi, 116 milyon ekmek, 61 milyon kıyafet, 523 ambulans, 3,6 milyon battaniyenin bölgeye sevk edildiğini belirtti. Tamer Yazar

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ