Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,26 / Satış: 7,29
€ EURO → Alış: 8,59 / Satış: 8,62

Hatay’dan Tunceli’ye Dayanışma Eli

Hatay’dan Tunceli’ye Dayanışma Eli
  • 19.11.2019
  • 559 kez okundu

TİP Hatay İl Örgütü temsilcileri, Hatay Büyükşehir Belediyesi bağımsız belediye Meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çiftçiler, Dersim Belediyesi’ne dayanışma ziyaretinde bulundular. Ziyarette, devrimci ve halkçı belediyecilik uygulamaları hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Örgütü temsilcileri, Defne ve Samandağ Belediyeleri’nden bağımsız belediye Meclis üyeleri, Samandağ Sözümüz Var Meclisi temsilcileri, çiftçiler ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinden oluşan bir heyet, Dersim Belediye Başkanı Fatih Maçoğlu ve Ovacık Doğal Kooperatifi’ni ziyaret etti.
Fatih Maçoğlu ile Ovacık’tan başlayarak, yerel yönetim deneyimi ve seçim başarısı, devrimci halkçı belediyecilik uygulamaları ve kooperatifçilik üzerine gerçekleşen sohbette, beş yıllık yerel yönetim deneyimi ve benzer uygulamaları Defne ve Samandağ’da hayata geçirebilmek için neler yapılabileceği üzerine konuşuldu. Antakya’nın yerel ürünlerinden örneklerin belediyeye sunulmasının ardından, Ovacık Doğal Kooperatifi’nin çalışma alanlarını ziyaret etmek amacıyla Ovacık’a geçildi.
Ovacık’ta, fasulye ve barbunya seçiminin ve paketlenmesinin yapıldığı tesislerin gezilmesinin ardından, ürün satış noktasında da, Ovacık doğal ürünlerinin üretim, denetleme ve analiz süreçlerine ilişkin bilgilendirme yapıldı. Antakyalı üreticiye bir alternatif sunmak ve Antakya yöresel ürünlerini her yerden tüketiciye sağlıklı şekilde ulaştırmak için, hem üreticiyi ve hem de tüketiciyi koruyan kooperatifçilik anlayışını Defne ve Samandağ’da yeşertmek için, dayanışma içinde olma ve birlikte çalışma kararı ile gezi sonlandırıldı. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ