Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Hatay’ı Güzel Yarınlara Taşıyacağız

Hatay’ı Güzel Yarınlara  Taşıyacağız
  • 06.04.2019
  • 2.112 kez okundu

CHP’den yeniden Hatay BŞB Başkanı seçilen LÜTFÜ SAVAŞ, Mazbatasını aldı

Dün sabah Antakya Adliyesi’ne giden Hatay Büyükşehir Belediye (BŞB) Başkanı Lütfü Savaş, mazbatasını, İl Seçim Kurulu Başkanı Hüseyin Gazi Çağ’ın elinden aldı ve göreve başladı. Savaş, Adliye ve belediye önünde toplanan kalabalıklara hitaben konuşmalarında, özetle, “Halkımızın, Hatay’ımızı daha güzel yarınlara taşıyacağımıza olan inancıyla bizlere göstermiş olduğu güvenin ve desteğin timsali olan ikinci dönem Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı Mazbatamızı aldık. Teşekkürler HATAY! Hep birlikte çalışıp, hep birlikte kazanacağız”
dedi. BŞB Başkan Lütfü Savaş; Ankara, İstanbul, İzmir, Hatay ve birçok Büyükşehir Belediye Başkanlığını CHP’nin kazanmasıyla ilgili olarak da, “Türkiye ekonomisi krizde çırpınırken, bunlar, hayat öpücüğü oldu. Her oyu namusumuz gibi koruyacağız. Seçimlerin, demokrasi şöleni havasında geçmesinde katsısı olan CHP’li, AKP’li, MHP’li, Saadet ve diğer tüm Partilere, Hatay halkına, güvenlik görevlilerine, adliye görevlilerine teşekkür ederim” şeklinde konuştu.
Kendisine takılan “Efsane Başkan Lütfü Savaş” söylemleri üzerine de, Savaş, “Bu size ait. Hatay halkının, 5 yıl önce 30 Mart’ta ve şimdi zafer kazanarak efsaneliği tescillendi. Tarih yazdınız. Şimdiki 6 yıldızlı tarihe not düştünüz. 5 Yıl önce kazandığımızda, 41 gün sonra mazbatamızı alabildik. Şimdi ise 5 günde demokrasi mücadelesi tescillendi. Teşekkür ederiz” dedi.-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ