Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,66 / Satış: 7,69
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

Hatay’ın CHP’li 4 Milletvekili İstanbul’da

Hatay’ın CHP’li 4 Milletvekili İstanbul’da
  • 08.04.2019
  • 604 kez okundu

Geceli-Gündüzlü Sandık Nöbetinde

Hatay’ın CHP’li 4 Milletvekili, geçersiz oyların sayımı yapılan bölgelerdeki görevlerini sürdürüyor. CHP’li 4 Vekil; Mehmet Güzelmansur, Serkan Topal, İsmet Tokdemir ile Suzan Şahin, ayrı ayrı bölgelerde, yine kendisi Hataylı olan İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke de, yine İstanbul’da, yeniden sayımı yapılan sandıkların nöbet görevini sürdürüyor.
Selin Sayek Böke, Üsküdar’daki görevi ile ilgili olarak şu kısa mesajı verdi:
“Sabah başladığımız demokrasi nöbetinden aydınlığın gücünü, gece devam eden demokrasi nöbetimizden dayanışmanın iradesini not ediyoruz. Halkın özgürlük, kardeşlik, eşitlik diyen iradesine sahip çıkmak için, Üsküdar’da 5. gün yine demokrasi savunucuları ile her saat omuz omuzayız.”
Milletvekili Selin Sayek Böke, ertesi gün de şunları yazdı:
“İstanbul’da sandık başında 6. gün… Üsküdar’da, sabahtan beri geçersiz oyları sayıyoruz. Gece gündüz demeden, oylarımızı korumak, halkın iradesinin tecelli etmesi için buradayız. Sandıkta halk kazandı. Kazandığımıza sahip çıkıyoruz ve çıkmaya devam edeceğiz.”
Milletvekili Mehmet Güzelmansur ise İstanbul Gaziosmanpaşa’da görevli. Geceli gündüzlü nöbet tutan Milletvekili Güzelmansur’un değerlendirmesi de şöyle:
“Geceyi, Gaziosmanpaşa’da tamamlayacağım. Tüm hemşerilerime şimdiden harika bir hafta sonu diliyorum. Hiç merak etmeyin, içinizi ferah tutun, İstanbul’da Ekrem İmamoğlu rüzgarı esmeye devam ediyor. Herkese iyi geceler dilerim.”
Milletvekili İsmet Tokdemir ise Zeytinburnu’nda görevli. Tokdemir’in duyguları da şöyle:
“Oylarımıza sahip çıkmaya devam ediyoruz. Zeytinburnu 100. Yıl Ticaret Meslek Lisesi’nde; İstanbul Milletvekilimiz Sayın Emine Gülizar Emecan, Muğla Milletvekilimiz Sayın Suat Özcan ve Partililerimiz ile birlikte, geçersiz oyların yeniden sayımındayız. Son itirazlar sonuçlanana kadar nöbetimiz sürecek.”
Hatay CHP Milletvekili Suzan Şahin de İstanbul Kâğıthane’de görevli. Suzan Şahin, 72 saattir uyumuyor. Şahin’in mesajı da şöyle:
“Kağıthane sandıklarındaki geçersiz oy sayımı devam ediyor. Saat 23.30 itibariyle İstanbul’da son durum şöyle: “Sayımı biten sandık oranı %62 . Fark 17.941!” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ