Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Hatay’ın Defne ve İpeği de…

Hatay’ın Defne ve İpeği de…
  • 21.09.2019
  • 417 kez okundu

Malatya’nın kayısısı da

Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Ankara Ticaret Odası’nın (ATO) ev sahipliğinde düzenlenen “2. Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi”, Hatay’ı da misafir etti.

Ankara Ticaret Odası Congressium’da gerçekleştirilen “2. Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi”, Anadolu’nun her köşesinden yöresel hikayeleri bir araya getirdi. Zirve’de; Hatay’ın defne sabunundan Kars’ın kaşarına, Malatya’nın kayısından Pervari balına kadar, Türkiye’nin farklı bölgelerinden birçok ürün sergilendi. Etkinlik kapsamında, bazı ülkelerin büyükelçilikleri yanı sıra; Ankara başta olmak üzere, çeşitli illerin Valilikleri ile Oda ve Borsalar da stantlar açarak, illerin tanıtımına katkı sundular.
Bakanlık verilerine göre, Türkiye’nin tescilli 436 ürünü bulunuyor. 420 ürünün tescili için de değerlendirmeler devam ediyor.
-ANTEP KATILDI-
Bölgesel rekabette Hatay ile birçok başlıkta ciddi bir rekabet yaşayan Gaziantep’in Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de açılışa katılan isimler arasında yer aldı. Hatay adına kurumsal katılım ise merak konusu. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ