Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,47 / Satış: 7,50

Hatay’ın gündeminde deprem var

Hatay’ın gündeminde deprem var
  • 26.02.2018
  • 1.027 kez okundu

İSTE’den ‘Afet Bilinci’ Konferansı

Payas Belediyesi’nin katkıları, İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) ve Türk Kızılayı İskenderun Şubesi’nin işbirliğiyle “Depreme Hazırlık ve Temel Afet Bilinci” konulu bir konferans düzenleniyor.

İSTE Merkez Kampüs’te yapılacak “Depreme Hazırlık ve Temel Afet Bilinci” konulu konferans, birinci derecede deprem bölgesinde yer alan Hatay için son tabloyu masaya yatıracak, yapılması gerekenleri bir kez daha sıralayacak. Konferansa, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uzay ve Uçak Bilimleri Fakültesi, Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu konuşmacı olarak katılacak.
Barbaros Hayrettin Konferans Salonu’nda 28 Şubat 2018 Çarşamba günü saat 10.30’da yapılacak Konferans’ın konuşmacısı olan Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, konunun Türkiye’deki en iyi uzmanlarından biri olarak kabul ediliyor. Kadıoğlu, Konferans’ta, büyük bir kısmı birinci derecede deprem bölgesi içerisinde yer alan ülkemizde, olası bir deprem öncesinde ne tür hazırlıklar neler yapılması gerektiğini örneklerle anlatacak.
-KİMDİR?-
Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, Sayısal Hava Öngörüsü, İklim Değişimi ve Afet Yönetimi konuları ile ilgilenmektedir. Ayrıca birçok sanayi tesisi ve kurumda afet acil yardım planlaması konusunda yöneticilik ve danışmanlık hizmetleri vermektedir. TMMOB Meteoroloji Mühendisleri Odası Marmara Bölge Temsilcisi, Türk Deniz Araştırmalar Vakfı ve Trabzon Eğitim, Kültür ve Sanat Derneği üyesi KADIOĞLU, Sivil Savunma ve Kızılay Eğitim Gönüllüsüdür. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), İstanbul Valiliği Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi’nde (İstanbul AFAD) ile birlikte Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Başkan danışmanlıklarını yaptı. Şu an İTÜ Afet Yönetim Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü’dür. Açık Radyo’da (94,9 Mhz) “Havadan-Sudan”, 24 TV’de “Doğanın Çığlığı” ve NTV’de “Yeryüzü” adlı programı hazırlayıp sundu. Uzun bir süre Hürriyet gazetesi Seyahat ekinde “Havadan-Sudan” adlı köşe yazarlığı yaptı. Hala Milliyet gazetesinde yazılarına devam ediyor. A Haber TV Kanalı’nda hava-su-iklim-afet konularında yorumculuk yapıyor. Atmosfer Bilimleri ve Afet Yönetimi konusunda Türkçe ve İngilizce yayınları bulunmaktadır. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ