Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,05 / Satış: 6,08
€ EURO → Alış: 6,56 / Satış: 6,58

Hatay’ın mücadelesi ne?

Hatay’ın mücadelesi ne?
  • 02.09.2019
  • 283 kez okundu

Kadına şiddette nerede?

HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, Hatay dahil tüm büyükşehir belediye başkanlarına seslendiği son açıklamasında, “Kadına yönelik şiddetle mücadele politikalarınız ne?” diye sordu.

Son zamanlarda kadına yönelik şiddetin önlenmesi için yapılması gerekenler konusunda birbiri ardına çağrılar yapılırken, HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu da, 27 büyükşehir belediyesine, “Kadına yönelik şiddetle mücadele politikalarınız ne?” sorusunu yöneltti. Hatay başlığında sık sık gündeme taşınan ‘sığınma evleri’ konusunu da gündeme taşıyan Kerestecioğlu, 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 14. Maddesi’nin a bendini hatırlattı, belediyelerin, kadınlar ve çocuklar için sığınak açma yükümlülüklerine şu sözlerle değindi:
“Büyükşehir belediyeleri ile nüfusu 100.000’in üzerindeki belediyeler, kadınlar ve çocuklar için sığınak açmakla yükümlüdürler. Bu bakımdan belediyelerin hukuki ve siyasi sorumluluklarını yerine getirerek kadına yönelik şiddetin önlenmesi amacıyla kendi bünyelerinde bütüncül politikalar oluşturması ve bunları diğer kamu kurumları ve sivil toplumla iş birliği içinde kararlı bir şekilde uygulaması gerekmektedir.”
Buradan, cevap hakkını Hatay Büyükşehir Belediyesi yönetimine verelim mi? Bugüne kadar bu konuda ‘kaç adım’ atılmış, soralım!  -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ