Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,39 / Satış: 7,42
€ EURO → Alış: 9,00 / Satış: 9,03

Hatay’ın da gündemi aynı:

Hatay’ın da gündemi aynı:
  • 07.08.2019
  • 615 kez okundu

Kaz Dağları’na Dokunma!

“Su ve Vicdan Nöbeti” kapsamında, Çanakkale-Kirazlı’daki altın madeni projesini protesto etmek için bir araya gelen binlere Hatay’dan da destek geldi. Birçok katılımcı Çanakkale’deki eyleme katılırken, açıklamalar ise peş peşe geldi.

Çanakkale-Kirazlı’daki altın madeni projesinin bölgedeki ormanları yok edeceğini ve doğal kaynakları kirleteceğini söyleyen binlerce kişi protesto gösterisi düzenlerken, Hatay Barosu Başkanı Av. Ekrem Dönmez, “Su da ağladı, hava da ağladı, vatan da ağladı bu görüntülere. Yeter artık, Kaz Dağlarına dokunma…” mesajı verdi. Konuya dair tepkisini paylaşan bir diğer isim de CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin oldu. Şahin, sosyal medya üzerinden gündeme etiketlediği notta, “Ormanlarımız, toprağımız zehirlenmesin diye, Kaz Dağlarında yapılacak talana geçit vermeyeceğiz. Gelecek nesillere, temiz bir doğa ve yaşanabilir bir çevre sözümüz var” dedi.
Hatay Tabiatı Koruma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Öğünç’ün mesajı ise net oldu:
“Bedenim Hatay’da olsa bile, ruhum, ‘Kaz Dağına dokunma’ diye yollara çıkan binler ile Çanakkale’de. Tarih’in altın insanları…” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ