Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,74 / Satış: 6,77
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

Hataylı 15 TIR Şoförü, İran sınırında, 9.gününde…

Hataylı 15 TIR Şoförü, İran sınırında, 9.gününde…
  • 09.03.2020
  • 400 kez okundu

Geçemiyorlar, Dönemiyorlar, Araçtan Aşağı İnemiyorlar…

YAYMAN, Sorunu Dışişlerine Bildirdi

İran’a yük götüren, ancak içeri alınmayan 50 Türk TIR şoförü içinde 15 kişinin Hataylı olduğu bildirildi. İran sınırında 9 günden beri aç, uykusuz ve yorgun şekilde beklediklerini, içeriye alınmadıkları gibi geri de dönemediklerini, Korona Virüsü korkusu yüzünden araçtan bile inmeye cesaret edemediklerini belirten Hataylı TIR şoförlerinin çektikleri videoda anlattıkları şöyle:
“Korona Virüsü’nün kasıp kavurduğu İran’ın sınır kapısında mahsur kalan TIR şoförleri olarak, Türk yetkililerden yardım bekliyoruz. 9 gündür, yiyecek ve su sıkıntısı yanı sıra, virüsün kol gezdiği ülkenin sınırında tırdan aşağı inmekten imtina etmekteyiz. Korkuyoruz. Kendimizi riske etmek istemiyoruz. Bize kimse yardımcı olmuyor. Hatay Milletvekillerimizin ve Türkiye’miz Dışişleri Bakanlığı yetkililerinin sorunuza el atmalarını istemekteyiz.”
Bu arada gelişme üzerine, konu, Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman’a bildirildi. ATSO Başkanı Hikmet Çinçin’in bilgi aktardığı Milletvekili Hüseyin Yayman’ın, sorunu Türk Dışişleri yetkilileriyle paylaştığı ve çözüm istediğini söylediği bildirildi. Bu arada Milletvekili Yayman’ın, konuyla ilgili Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Kıran ile görüştüğü de kaydedildi. –Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ