Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,74 / Satış: 5,77
€ EURO → Alış: 6,38 / Satış: 6,40

Hataylı, Beşiktaş ADD Şube Başkanı oldu

Hataylı, Beşiktaş ADD  Şube Başkanı oldu
  • 01.10.2018
  • 1.100 kez okundu

Antakyalı olup İstanbul’da yaşayan hemşerimiz Ertuğrul Hataylı’nın eşi Fatoş Kayacan Hataylı, Atatürkçü Düşünce Derneği’nin İstanbul Beşiktaş Şube Başkanlığı’na seçildi. İlimizin ulusal ve uluslararası alanda tanınırlığı için geçmişte önemli çalışmalarıyla bilinen ve Hatay’ın turizm elçisi ünvanı da verilen Fatoş Kayacan Hataylı, özellikle eğitim alanındaki katkılarıyla biliniyor.
Bir dönem Hatay DSP’den Milletvekili adayı da olan Fatoş Kayacan Hataylı, ilimizde yıllardır iyi ilişkiler içinde olduğu ve halen Toplum Gönüllüleri Derneği Başkanlığı’nı başarıyla yerine getiren Ali Nurlu’ya gönderdiği mektubunda, yeni görevine 1,5 ay önce seçildiğini bildirdi ve şunları yazdı:
“ADD Genel Merkez’deki büyük değişim nedeniyle görev değişikliği oldu ve ben de Ağustos ayından beri Beşiktaş ADD’nin başkanlığını yapıyorum. Gururla söyleyebilirim ki, ADD Beşiktaş, Atatürkçü Düşünce Derneği içinde en faal ve başarılı olan 3 şubeden biridir. Amacımız, hangi dalda okursa okusun, gerçek Atatürkçü gençler yetiştirmek! Ben belki pozitif ayrımcılık da olsa, kız öğrencilere daha da yer veriyorum. Zira erkek gece de çalışır, ekmeğini yine de kazanabilir. Ancak, kız çocukları öyle değil. Erkeğe muhtaç olmadan dimdik ayakta durmaları ve gerek toplumda, gerekse aile içinde saygınlık kazanabilmeleri için okuyup, meslek sahibi olmaktan başka şanslarının olmadığını düşünüyorum. Kaldı ki, gelecek nesilleri onlar yetiştirecek! Tek şartımız, okuttuğumuz gencin İstanbul içindeki bir üniversiteye bağlı fakülteye gidiyor olması. Çünkü bizim milli bayramlarda ve etkinliklerde onlarla birlikte olmamız gerekiyor.
Gençlerle birebir ilgiliyiz. Onlara daha sonra iş bulma konusunda da yardımcı olmaya çalışıyoruz. Zaten benim siyasete atılmamın da nedeni biraz buydu. Oysa şimdi STK’da bunu daha da rahat yapabiliyorum. Tüm Hataylı Dostlarıma sevgi ve saygılarımla.”-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ