Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,78 / Satış: 7,81

Hataylı Firmalar da

Hataylı Firmalar da
  • 29.08.2019
  • 389 kez okundu

Katılıyor mu?

1954 yılında başlayan ve çatışmaların başladığı 2011’e kadar her yıl düzenli olarak yapılan, 2017 yılında tekrar kaldığı yerden devam eden Şam Uluslararası Fuarı, Ortadoğu’nun en büyük etkinliklerinden biri ve dün olduğu gibi bugün de Hatay’dan katılım bekliyor.

Dün başlayan ve 6 Eylül’e kadar kapılarını açık tutacak olan, Suriye’nin savaş öncesi ekonomi takviminin en önemli organizasyonu ‘Uluslararası Şam Ticaret Fuarı’, Türkiye dışında birçok ülkeyi ağırlıyor. İki ülke arasında, 2011’de Suriye’de başlayan çatışmaların ardından kesilen diplomatik ilişkiler nedeniyle ticari ilişkilerde de ciddi bir gerileme yaşanmış, bu ülkede yatırımı olan Hataylı firmalar da süreçten etkilenmişti. Ankara ve Şam arasında yaşanan diplomatik gerginlik nedeniyle Şam’daki fuara Türkiye’den katılım beklenmiyor.
Konuya ilişkin konuşan ve ismini vermek istemeyen bir işadamı, beklentisini şöyle paylaştı:
“Önemli bir fuar. Fuara, ülkenin yeniden imarında atılacak adımlar bağlamında büyük umutlar bağlayanlar var. O nedenle uzun vadede katılmak aslında çok önemli. Orada olmak ve şimdiden o bağları kurmak adına! Ancak yaşanan süreç bizleri bu pazardan uzak tutuyor. İstenenler, istendiği ölçüde gerçekleştirilemiyor. Ancak daha iyi günlerin bizleri beklediğini düşünüyorum. Sanırım her şey, politikacılara bağlı biraz da. Çünkü iki ülke işadamları da ortak çok şey yapabilecekleri konusunda hemfikir. Yeter ki yol açılsın.”
-Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ