Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,41 / Satış: 8,44
€ EURO → Alış: 10,00 / Satış: 10,04

Hatayspor İçin Zor Haftalar!

Hatayspor İçin Zor Haftalar!
  • 19.10.2020
  • 252 kez okundu

Covit-19 Hatayspor’un başına büyük iş açtı!

Neden mi?

1-Takımdaki 17 virüslü futbolcu ve teknik direktör karantina süresince birlikte antrenman yapma olanağını kaybetti. Bunun sonucunda; az veya çok mutlaka bir güç kaybının olacağı kaçınılmaz!

2- Yeni transfer edilen futbolcuların eskilerle kaynaşma süreci henüz tamamlanmadan, şimdi de böyle “Çok ciddi” bir sorunun baş göstermesi “Takım uyumu sıkıntısını” daha da büyütebilir!

3- Teknik heyetin lig başlamadan maç sırasına göre düzenledikleri antrenman programlarının, yeniden ele alınması zorunlu hale geldi. Kim bilir federasyon ne zaman, hangi fikstür dilimi içerisine Hatayspor’un oynayamadığı müsabakaları koyacak? Bu konu, sadece federasyonun inisiyatifine bırakılır, Hatayspor yönetimi maç tarihi konusunda teknik heyetin vereceği rapor doğrultusunda TFF’den “uygun ve akla yatkın” yeni bir tarihlendirme yapılmasını talep etmezse; iş sanıldığından da büyük sorunlara yol açabilir!

4- Zaten ligin 21 takımla oynanması ve Milli maçların çokluğu sebebiyle hayli sıkıştırılan fikstür düzenlemesi, Hatayspor’un sahaya çıkamadığı karşılaşmalar nedeniyle, daha da zorlaşacak; takım belki de üst üste maçlar oynamak zorunda kalacaktır. Mevcut kadro, bu kadar yükü kaldırabilecek bir yapıya ve güce sahip mi? Kuşkuluyum…
5- Bir de maçların “eksik oynanmasının” yaratacağı psikolojik sorunlar var…

Nedir bunlar?

Hatayspor, Covit-19 nedeniyle diyelim ki, 2 maç (Erzurum ve A.Gücü) sahaya çıkamadı. Bir de buna 10. haftada “Bay kalıp” maç oynamaması eklenince, etti mi size 3 maç… Bu, diğer takımlara oranla bir süre 9 puan geride kalmak olarak da değerlendirilebilir. Yani, Hatay yönetimi, teknik ekip, futbolcular ve de taraftarlar puan cetveline baktıklarında takımlarını hep “Alt sıralarda” görecek garip bir süreç yaşayacaklar… Bu, doğal olarak Hatay camiasında “Psikolojik bir sıkıntı” yaratacaktır. Dahası, rakiplere de “Rahatlatıcı bir duygu” sağlayacaktır!

6- Dilerim, Hatayspor yaşayacağı “Meşakkatli çıkmazdan” yüzünün akıyla ve fazla zarar görmeden çıkar! Temennim ve arzum bu… Ama bu gerçekten kolay değil! Konunun yönetimce çok ciddi biçimde değerlendirilmesi ve önlemlerin şimdiden alınması şart.

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ