Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,50 / Satış: 8,54
€ EURO → Alış: 10,04 / Satış: 10,08

Hatayspor’a, Teras Aqua Park Tesislerini Alması Önerildi

Hatayspor’a, Teras Aqua Park Tesislerini Alması Önerildi
  • 28.07.2020
  • 690 kez okundu

Defne’nin Geleceği Platformu ve ATSO Başkanı, Hatayspor eski Başkanı Hikmet Çinçin, Süper Lig’e yükselen Hatayspor’un tesis yaptırma girişiminin büyük maliyet yaratacağının altını çizerken, Bordo-Beyazlı Kulübe Defne Harbiye’deki Teras Aqua Park’ı alması önerildi.
Defne’nin Geleceği Platformu ve Hikmet Çinçin imzalı açık çağrı şöyle:
“Kıymetli hemşerilerim. Hataysporumuz, 53 yıllık mazisinde ilk defa Süper Lig’e çıkarak, bizlere tarifi mümkün olmayan bir sevinç yaşatmıştır. Bu şampiyonluğu bizlere yaşatan Hatayspor futbolcularına, teknik heyete ve Yönetim Kurulu’na teşekkürlerimi sunuyorum.
Futbol, çağımızın en önemli spor dalları arasında birinci sıradadır. Dünyada ve ülkemizde, futbol altyapısına ve tesisleşmeye çok ciddi harcamalar yapıldığını görüyoruz. Mazimizde ilk defa Süper Lig’e yükseldiğimiz şu günlerde, tesisleşme ve altyapı konusunda elimizi çok hızlı hareket ettirmek zorundayız. Hatayspor’un mevcut tesis yapısı ile Süper Lig’de sıkıntı yaşayacağı kanaatindeyim.
Bu kapsamda, Defne ilçemiz sınırlarında bulunan, hali hazırda otel olarak kullanılan, Odamız üyesi Sami Avcı’nın sahibi olduğu Teras Aqua Park tesislerinin Hatayspor için büyük bir fırsat olacağı kanaatindeyim. Pandemi sonrası ülkemizde ve ilimizde kaynakların azalacağı, tüm ekonomistlerin ortak açıklamalarında yer almış, bu nedenle bu tip yatırımlarımızı çok akılcı ve ileri bir görüş açısı ile yapmak zorunda olduğumuzu ifade etmek isterim.
Hatayspor’un yeni bir tesis yapması durumunda, en az 2 sezon kaybı olacaktır. Ancak Teras Aqua Park tesisleri, 1 ay gibi kısa bir sürede, küçük restorasyonlar ile yeni sezona hazır hale gelebilir. Bu konuyu, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı ve Hatayspor Onursal Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a aktardığımda, tesisin etrafında futbol sahası yapmak için yeterli arsa olmadığı bilgisinin kendisine verildiğini aktarmıştır. Konu ile ilgili yapmış olduğum görüşmeler sonucunda ortaya çıkmıştır ki, tesisin etrafında 300 dönüme yakın hazine arazisi bulunmakta ve takımımız için, hatta altyapımız için istenilen kadar futbol sahası yapılabilecek alan bulunmaktadır.
Sırf Hatay ekonomisine katkı sağlamak için yola çıkmış ve daha sonra Bankaların kıskacına düşmüş bir tesisin ikbalini korumak, hem görevimiz hem de bu tesisin milli bir servet olduğunu düşünmekteyim. Ayrıca böyle bir tesisin Defne ilçemize çok yakışacağı kanaatindeyim.
Bu tesisin Hatayspor’a kazandırılması için başta Hatay Valimiz Sayın Rahmi Doğan’a, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı ve Hatayspor Onursal Başkanı Sayın Doç. Dr. Lütfü Savaş’a, Hatay’ın tüm atanmış ve seçilmişlerine buradan seslenmek istiyorum. Son 10 sene içerisinde içinden geçmiş olduğumuz ağır sosyal ve ekonomik tablo, sadece ilimizde yatırım yapanların sırtlayacağı bir süreç değildir. Şimdi el birliği yapmak, güç birliği yapmak, gönül birliği yapmak ve yatırımcılarımıza sahip çıkma günüdür.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ