Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

HATİAB’a göre ATAKAŞ’ın heykeli dikilmeli

HATİAB’a göre ATAKAŞ’ın heykeli dikilmeli
  • 23.06.2020
  • 432 kez okundu

İstanbul’da faaliyet gösteren, kısa adı HATİAB olan Hatay İşadamları ve Bürokratları Derneği’nin Başkanı İbrahim Güder, Hatay Valiliği ve Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından, Hatayspor’a destekleri karşılığı ismi Hatay Stadyumu’na verilmesi önerilen İş İnsanı Recep Atakaş’ın, esasen heykelinin dikilecek kadar değerli ve kente katkıları olan hayırsever bir iş insanı olduğunu savundu.
HATİAB Başkanı İbrahim Güder, Vali Rahmi Doğan ile Hatay Başkanı Lütfü Savaş tarafından ismi stadyuma verilmesi önerilen Recep Atakaş’ın, esasen öyle bir isteği olmadığını hatırlattıktan sonra, “Ancak üzülerek görmekteyiz ki, Recep Atakaş’la ilgili itibarsızlaştırmaya yönelik çabalar olduğunu üzülerek gözlemlemekteyiz” açıklamasında bulundu.
HATİAB Başkanı İbrahim Güder’in konuyla ilgili dikkat çeken açıklaması şöyle:
“Geçen hafta, Hatay’da yeni yapılan stadyuma, kendisinin talebi olmadan, ilimizin yöneticileri tarafından isminin verilmesi düşünülen ve bu ismin verilmesini de sonuna kadar hak eden, binlerce insanı işyerlerinde istihdam eden, bölgemizin ekonomik kalkınmasında önemli rol oynayan, hemen hemen her yıl vergi rekortmeni olan, mütevazi, büyük hayırsever, başarılı, örnek işadamımız Sayın Recep Atakaş’a yönelik olarak, hiç yapılmaması gereken bir itibarsızlaştırma yarışına girildiğini görüyoruz. Büyük bir şaşkınlık içerisinde kaldık. Nitelikli, değerli insanlar kolay yetişmiyor. Yetişenlere, milli mesele duyarlılığında sahip çıkmamız gerektiğine inanıyoruz.
On binlerce yıllık geçmişe sahip medeniyetlerin merkezi bir coğrafyanın mensubu olan bizlere yakışmayacak bu yaklaşımı doğru bulmuyoruz, tasvip etmiyoruz. ‘Bugüne kadar Hatay için yapılması gereken küçük büyük her türlü fedakarlığı sessiz sedasız ve reklamsız yapan tek kişi kim’ derlerse, ben Recep Atakaş’tır derim. Recep Arakaş isminin stadyuma verilmesi az bile kalır.
Hatay’ın en gözde bir kaç yerine heykelinin dikilmesi gereken kişilerin başında Recep Bey gelir. Böylesine değerli şahsiyetleri yıpratmak, medeniyetler şehri Hatay’a ve dolayısı ile bizlere asla yakışmaz.”
-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ